Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Merjünk változtatni? Ti mit...

Merjünk változtatni? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Van egy kis üzletünk házastársammal,és még egy családtag is dolgozik benne viszonylag jól megy,3 embert legalábbis eltart egyenlöre,de gyülölöm ezt a munkát ami ezzel az üzlettel jár,ideges vagyok sokszor ok nélkül,és sokat veszekszünk is az üzlet miatt,azon gondolkodunk el kellene adni és másvalamibe kezdezni,de félek ,a biztosat elhagyni.

2012. jún. 10. 17:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az attól függ mire vállalkoztok? Egyik napról a másikra semmiképpen sem javaslom. Szüleim kezdték még a vállalkozást kertészkedéssel, hamarosan a kereskedelem is felütötte a fejét, majd a kettőnek az aránya az elmúlt 2 évtizedben ingadozó volt. Most már mi is bratyómmal odanőttünk, hogy már önállóan keresünk, de természetesen összedolgozunk. Én egy kicsit jobban húzok a kereskedelem felé, a kertészkedés kevésbé érdekel, viszont most kezdek méhészkedni, illetve vonz a juh tartás, meg persze azért van nekem is fóliám, de most például épp egy családi házba ruháztam be (egy kieső, de népes faluban, olcsó kis ház), ahol üzletem lesz (eddig egy pici helyiséget béreltem, de már nagyon szűkös, és a hatóságok sem igazán értékelik). Bátyámat inkább vonza a kertészkedés, nem is nagyon foglalkozik a kereskedés résszel. Reggel elviszi az árut a kis piacra, aztán piac után siet haza kertészkedni.


Ha tudnánk mire vállalkoztok, könnyebb lenne megmondani, hogy lehet-e onnan valamerre a siker irányában elmozdulni. Én miután a magam tehetsége szerint felfejlesztem a vállalkozásom, biztosan nem fogom felrúgni az egészet. Kell legyen egy fő csapás, és annak mellék ágai, és akkor mindig lehet igazodni a kor szellemiségéhez.

2012. jún. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Katoonene ***** válasza:

Így nagyon nehéz valóban, hogy nem tudjuk konkrétan miről van szó. Egyébként a mai világban, ha eltart 3 embert, akkor lehet érdemesebb lenne emellett belefogni másikba, és nem megszüntetni. Így megmarad a biztos is. Gondolom az első felmerülő probléma a tőke. A kérdés: amiből váltani akartok, az sehogy sem egyeztethető össze a régivel?


A másik kérdés, most magát a munkát gyűlölöd, vagy az idegeskedést? Mert véleményem szerint, ha nagy tőkeigénye van az új üzletnek, akkor ott rá fog tenni még egy lapáttal az ügyfélkör kialakítása is. Annyit még el tudnál mondani, hogy honnan-hova gondoltad az átállást?

2012. jún. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok,köszönöm válaszaitokat,ugy döntöttünk egyenlöre a jelenlegi vállalkozás mellett,megprobálunk másba is kezdeni,és ha ugy néz ki abból is megélünk,akkor az elsöt megszüntetjük.Kedves 2-ik, válaszoló,nagyon sok emberrel találkozom a munka miatt és ezt nehezen viselem a (viselkedésüket).És ezért vagyok néha ideges és sajnos sokszor szeretteimen csattan a dolog.
2012. jún. 11. 12:29
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha jól megy a vállalkozás, akkor már biztosan elég sokat félretettél, hogy a befektetéseidnek értékelhető hozama legyen.
2012. jún. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Normális vállalkozó nem teszi be a pénzét mindenféle hülye hozamra. Ezer ötlete van hogyan tudja megduplázni. ;)
2012. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát persze...ötlete van mindenkinek, de azt meg is kell tudni valósítani.
2012. jún. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Aki már sikeresen(!!!) vállalkozik régóta, az már nem igazán szokott ráfutni. ;)
2012. jún. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
És mennyi idő alatt éri el azt a duplázást?
2012. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
1 év mondjuk, de ez változó. Volt már, hogy 1 hét alatt megdupláztam a pénzem, de olyan is volt, ami csak 1 év alatt térült meg. Változó.
2012. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
persze az 5leteteket valósítsátok meg
2012. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!