Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megérné egy ilyen valami?

Megérné egy ilyen valami?

Figyelt kérdés
Szeretnék szolgáltatást nyújtani legális módon. Olyan szolgáltatást, amiből nem biztos, hogy meggazdagodnék, de én szeretném kipróbálni. Nem is fő kereset lenne, hanem egy kis plussz bevétel (hirtelen jóindulatú becslés kb. havi 100-200 ezer forint haszon). Aprócska cég lenne. Anyagilag mennyire megterhelő egy kft-t nyitni? Az adózás és könyvelés mennyire nehéz? Vagy megoldható egyszerűbb módon a dolog? Külföldi állampolgárként, mik a lehetőségeim magyarországon?

2020. febr. 4. 03:15
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Példa: vállalnák fűnyírást és kerti munkákat "aprópénzért" szabadidőmben. Hirdetném magam újságban, interneten. Én is és az ügyfél is jól járna.


- ugye hasonlókat sokan csinálnak illegálisan. Csak az amivel én szeretnék foglalkozni az eléggé - hogy is mondjam - publikus lenne. És egy egyszerű szerződés is szükséges lenne a felek biztosítására. Szemet szúrhatna sokmindenkinek, nem szeretnék bajba kerülni. A dolog különben teljesen legális, vannak világszerete hatalmas ilyen vállalatok, legtöbbször állami... Én szeretném csinálni kicsiben, ami hülyén hangzik, de nem az. Sőt sokkal gyorsabban, olcsóbban teljesíteném a szolgáltatást, jó reklámmal talán idővel egy nagyobb cég is kiforrhatna belőle.


Eléggé sokat akarok tudom, csak nincs ötletem merre induljak. Külföldi állampolgár vagyok. És nem tudom, hogy mik a lehetőségeim Magyarországon....

2020. febr. 4. 03:31
 2/20 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell KFT, valszeg elég egy KATA. Az meg nem bonyolult.
2020. febr. 4. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Egy Kft alsó hangon 3 millió plusz az ügyvédi költségek. Neked elég lenne egy egyéni vállalkozás is. Keress fel egy könyvelőt, aki elmondja melyik adózási forma mivel jár és segít kiválasztani a legideálisabbat. Így elsőre másodállásos KATÁt javasolnám, de ez csak akkor áll, ha van másik munkahelyed, ha nincs akkor amíg nem lesz főállású egyéni vállalkozó lehetsz, akkor több adót kell fizetni.
2020. febr. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

"Nem kell KFT, valszeg elég egy KATA. Az meg nem bonyolult."


Valóban nem kell KFT, de a KATA az nem egy vállalkozási forma, hanem ADÓZÁSI FORMA, mely az egyéni vállalkozó adózási formája.


Vállalkozást lehet egyéni vállalkozóként, egyéni cégként, BT-ként, KFT-ként működtetni (és még biztos van valami, amit kihagytam :-) )


Kérdező, nem tudom, mi a terved, de legegyszerűbb, ha megkeresel egy kormányablakot és ott rákérdezel a vállalkozás feltételeire, aztán keresel egy könyvelőt vagy adótanácsasót, aki elmondja Neked, milyen adózást érdemes választani - hiszen azt sem tudjuk, Uniós ország állampolgára vagy-e vagy sem, Unión belül vagy kívül nyújtanád a szolgáltatást, hol végeznéd a tevékenységedet, stb.

Számos bonyolult adózási és végzettséghez kötött dolog van, amire mi így látatlanban nem tudunk Neked válaszolni.

2020. febr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Adózni csak a bevételből kell? Azt vissza lehet forgatni?


Egyébként szlovák állampolgár vagyok. Komáromban élek, a szlovák eléggé kínai, ezért is gondoltam hogy Magyarországon nézek szét. Hamarabb meg is tudnám tanulni az alapokat. A szolgáltatást mind két országban nyújtanám.


A szerződés, amit emlegettem az olyan valami lenne, hogy szerepelnének rajta az én adataim, az ügyfél adatai és nyomnánk egy aláírást alátámasztva, hogy ki lett fizetve és el lettek fogadva a feltételek - ezzel kapcsolatban valami tippek?


Köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek...

2020. febr. 4. 13:36
 6/20 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik, hogy ha nincs bevételed, akkor nem kell adózni: mindenféle járulékokat, stb akkor is kell fizetni a minimálbér után.


Ha nincs főfoglalkozásod, akkor pl. KATA adózásban a MINIMUM fizetnivaló havonta az 50 ezer ft - és ez a "legkedvezőbb" adózás - bár, mint írtam, eről egy könyvelővel kellene beszélned.

Aztán nem "írunk egy papírt", hanem zigorú számadású számlát/nyugtát kell kiállítanod a szolgáltatás teljesítéséről.


Azonnal kezd el olvasgatni magyarul az egyéni vállalkozó adózása témakört, mert eléggé sok minden le van szabályozva - főleg, ha 2 országban akarsz szolgáltatást nyújtani. pl. hol fizeted a TB-t, stb.

2020. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 xswerdy ***** válasza:

adózni alapvetően nem a bevétel, hanem a nyereség után kell. De ha főállásod a vállalkozás, akkor kell ezen kívül járulékokat is fizetned, így alapesetben be kell magad jelenteni, legalább minimálbérrel, és az után, mint fizetés után megfizetni a közterheket.


Egyéni vállalkozóként és bt-ként választhatod a KATA adózást, amikor fix havi adód van, az független a nyereségtől, de csak havi 1 millió bevételig működik.

2020. febr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Egyéni vállalkozóként és bt-ként választhatod a KATA adózást, amikor fix havi adód van, az független a nyereségtől, de csak havi 1 millió bevételig működik."


Majdnem jó: nem havi 1 millió, hanem évi 12 millió és nem, nem ugyanaz, mert egyik hónapban lehet 3 millió ft bevétel is, a másikban meg 2 millió, a 3.-ikban meg 100 ezer ft - a lényeg, hogy év végére ne lépje túl a 12 milliót.

És mindez részarányos - ha valaki második félévben, pl. júl. 1-én kezdi a vállakkozást, akkor csak 6 millió lehet arra az évre a bevétele.

Illetve lehet több is, csak az már egy másfajta adózás - ebbe most ne menjünk bele, ne zavarjuk össze a kérdezőt :-)

2020. febr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kiskapuk nincsenek? Ha például az ügyfél "ajándékozná" az összeget? És a szerződés csak arról szólna, hogy elfogadják a feltételeket.


Egyébként már látom, hogy nagyon komlikált a dolog. Biztos nem fog menni egyik napról a másikra. Pedig már minden kivan matekozva, olyan tuti üzlet. Kár, hogy minden így le van szabályozva...

2020. febr. 4. 20:21
 10/20 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy szerződés. SZÁMLA VAN, ami szigorúan szabályozva van.

És már bocs, de mi lenne, ha nem azon járna az agyad, hogy hogyan lehet adót csalni, hanem azoon, hogy ha már át akarsz jönni egy másik országba vállalkozni, akkor talán tisztességesen kéne csinálni.

Havi 200 ezerből talán csak ki tudod fizetni azt az 50 ezer ft-ot... !

2020. febr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!