Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kezdhetnék neki egy...

Hogyan kezdhetnék neki egy ilyen vállalkozásnak? (alapoktól)

Figyelt kérdés

Nem valami spéci újdonságról van szó, szimplán nem ismerem ennek a folyamatát/lehetőségeit.

A cél egy olyan tevékenység végzése lenne, aminek keretében pénzért gyerekeket, tizenéveseket, esetleg felnőtteket oktatok én, és olyan emberek, akik értenek az adott témához. Nekem nincs tanári végzettségem, de nem is adnék az elvégzésről hivatalos bizonyítványt, tehát nem ilyen OKJ, vagy más szakképzés lenne. Jelen esetben az ismeretek elsajátítása a legfőbb cél, nem a papír.


Ha erre elég egy egyéni vállalkozás, akkor milyen TEÁOR szám szükséges hozzá, és milyen feltételei vannak? Hogyan kezdjek neki?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2020. febr. 11. 21:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

Egyértelműen meg van határozva a teaorban:


"az olyan oktatási forma, amely oktatási szinttel nem meghatározható"


Nem alap kozep vagy felső szintű, nem akkreditált tanfoyam és nem iskolai keretek kozott folytatott oktatási forma .


Okleveket adhat nyugodtan bármiről , de végzettséget hivataloasn is elismert ismeretet nem.


Emellett gyakorlati képzést sem tud biztosítani, mert ahhoz pl már kellhet az oktatói képesítés, vagy a szakon mestervizsga az iparkamaránál 2014 óta.

2020. febr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
13%

Jaj, miért nem értitek! Ráült a kérdező az újhullámra, és vállalkozó akar lenni. Az oktatás meg olyan divatos tréner szinten zajlana. Hogyan legyél boldog, hogyan legyél sikeres a nőknél, hogyan legyél magabiztos, a tuti online marketing a milliós árbevételekhez... tudjátok, a korszakos 5Ft-os okosságok, amik kéretlenül is százasával jönnek szemben. Ezeket sem iskolai, sem OKJ-s rendszerben nem "oktatják". Az álmok meglovaglása és levámolása, erre akart kilyukadni a kérdező.


Tudjátok...10 millió mindenhez is értő ember országa vagyunk. A konkrétumot meg azért nem árulja el a kérdező, mert az a TUTI ötlet. Az aranyat érő tuti ötlet. Lehet hogy rájött hogyan kell hagymapucolás közben ellenállhatatlanul magabiztosan ismerkedni nőkkel.

2020. febr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Majd akkor csak néztek, ha a kérdező lesz a tizenévesek motivációs trénere (Szabó Pétere)!
2020. febr. 13. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

#7: ez volt a cél, hogy általánosságban beszéljek róla (véletlenül sem akarom, hogy rákapjon valaki az ötletre) és általánosságban is várok rá választ, amit már részben meg is kaptam mástól :D Csak most megint kevered a szezont a fazonnal, amire ügyesen ráültek a többiek is, pedig szépen leírtam attól függetlenül, hogy épp nem adtam az olvasók szájába, hogy "gyerekek EZT csináljátok".

Ez NEM előadás... szimplán azért hoztam fel egy fikarcnyi példa erejéig, hogy ha elmész egy előadásra, ott sem kapsz hivatalos elismerést arról, hogy ma megtudtál valamit, amit majd beírhatsz az önéletrajzodba. De legyen akkor valami olyan példa, ami nem előadás, még sincs jelentősége, hogy kapsz-e róla papírt, vagy nem: muffin-készítő tanfolyam, jobb agyféltekés rajzolás tanfolyam, tortakészítő workshop és még sorolhatnám.

Miért olyan elképzelhetetlen egy olyan felállás, hogy fiatalok tudatosan beülnek egy terembe heti X alkalommal, valaki megismerteti őket azzal, amire beültek, aztán a végén nyilván kapnának valami jelképes papírt, hogy jártak ilyenen, de nem az lenne a célja, és nem azért fizetnének, hogy papírjuk legyen róla, hanem azért, mert valaki megtanította velük azt, ami miatt oda mentek? Ugyanis újfent elismétlem: a tudás megszerzése a cél, nem a papír róla.


#9: a kérdés szempontjából nem lenne érdemi jelentősége, ha konkrétan leírnám, hogy milyen oktatásra gondolok


#12: gratulálok Kedves Columbo, sikerült lebuktatnod... :( Tisztában vagyok vele, hogy sokaknak fáj, hogy valami olyanról nem tudnak, ami képes megalapozni a jövő oktatását, ami jelenleg olyan szinten van elcseszve, amennyire csak lehet. Azért megnyugtatlak, ez nem ilyen majd-én-megmondom-a-tutit-a-korai-magömlésről. Nem olyan tudás, amit kizárólag én tudok, és én találtam ki, és terjesztem majd az igét. Ezt inkább nevezném oktatási modellnek, amit a valóságban is kiviteleznék.

Szimplán azt mertem feltételezni, hogy jár erre valaki szaki, aki megüti azt a szintet, hogy irigykedés helyett segít elindulni.

2020. febr. 13. 11:11
 15/18 anonim ***** válasza:

"Szimplán azt mertem feltételezni, hogy jár erre valaki szaki, aki megüti azt a szintet, hogy irigykedés helyett segít elindulni."


Azok nem foglalkoznak ilyen futóbolondokkal...

2020. febr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
#15: semmi baj, már megtaláltam a megfelelő embert, intézem a dolgot! :)
2020. febr. 13. 11:54
 17/18 anonim ***** válasza:
Jól van, mi nem érünk fel a szintedre, Mr. Oktatási Miniszter.
2020. febr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem szívesen nevezném magamat oktatási miniszternek, mert az a saját szintjéhez sem ér fel :D
2020. febr. 14. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!