Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szakma nélkül mennyi az...

Szakma nélkül mennyi az esélye a saját vállalkozás indításának?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Vállalkozást szeretnék elindítani, ehez nyilván szeretnék támogatást is felvenni. Sajnos nem ez a szakmám, de dolgoztam benne, és eléggé megismertem magát a szakmát és kellőképpen meg is tanultam. Mennyi az esélye, hogy sikerül elindítanom?

2020. febr. 27. 03:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Vagy neked kell szakirányú végzettséget igazoló bizonyítvány vagy alkalmaznod kell olyat, akinek van.

A párom nem rég kezdett egyéni vállalkozásba, 2 hónapon belül kapott levelet a helyi önkormányzattól, hogy mutassa be a végzettséget igazoló dokumentumait, plusz hogy milyen jogon használja a székhelyét (tulajdonlap vagy bérleti szerződés kellett).

2020. febr. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Olyanra nem nagyon fognak adni, amihez nem értesz meggyőzően.


Ettől függetlenül egy ev. indítása 100%-ban független a képesítéstől, az majd a törvényességi felülvizsgálaton kellhet, ha olyan egyáltalán a tevékenységi köröd, amihez kérnek szkképesítést.


Cég esetében egyáltalán nem kell képesítést igazolni, mivel az önálló jogi személy.


Viszont ahhoz hogy életkpes is legyen a vállalkozás és fennmaradjon a támogatási időszak után is. ( pláne ha kötelező fentartási idő kötelezettséget is kikötnek hozzá ) ettől még sokkal több kellhet.

2020. febr. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!