Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Munkanélküli járadék után...

Munkanélküli járadék után kaphatok Vállalkozóvá válási támogatást (6 havi minimálbérre)?

Figyelt kérdés
Úgy alakult hogy munkahelyet kell váltanom, de foglalkoztat a vállalkozóvá válás lehetősége is. Ha bejelentkezek munkanélkülire és kapom a munkanélküli járadékot 3 hónapig, de nem találok megfelelő állást, akkor igényelhetem a vállalkozóvá válási támogatást? Vagy a kettő kizárja egymást?

2020. márc. 2. 07:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem zárja ki egymást. Mimimum 1 hónap álláskeresői regisztráció kell hozzá ( járadék sem feltétel) meg valami épp kézlâb üzleti terv -szerűség.
2020. márc. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen,csak igényelned kell,a járadéknak nincs köze hozzá..

Én is ezen gondolkodom jelenleg,bár nem nagy összeg,igaz a kritérium sem nagy.

6hónapig kapod a havi 160.000ft -ot ebböl kell magad után fizetned a járulékot/Katás kb.50.000,-/ de a vállalkozásod is minimum eddig kell fenntartanod...

2020. márc. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Annyira jó, ha nem jönnek be a számítások akkor nem buktál rajta sokat. Viszont jelenleg más akadályokat gördít állambácsi a tervem útjába. Őszintén szólva megértem azt aki feketén csinálja, ennyi szivatást azért, hogy talán bejöjjön...
2020. márc. 3. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!