Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » "Fekete pénzt" hogy mossák...

"Fekete pénzt" hogy mossák tisztára?

Figyelt kérdés

A boltban ahol dolgoztam a tulajdonos nem mindig adott nyugtát a vásárlóknak és a pénzt ilyenkor egy dobozba tette.


Havonta ez biztos volt vagy 500.000 Ft.


Na most én azt nem értem hogy a termék amit eladott arról viszont volt a beszerzéskor számlája a beszállítótól.

Tehát ha eladja számla nélkül akkor ez hogy nem derül ki?



2020. márc. 3. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom nincs a nav kezébe egy állandó élő adatbázis, az utolsó kis garázsboltos utolsó kis száraztésztáiról.
2020. márc. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Ilyenkor szól a könyvelő jobb esetben, hogy a bejövő számlák szerint kifolyik az áru az utcára már...


Vagy pl. ev esetében évente csak egyszer kötelező a leltár, leltári íven max ott bukik ki, hogy kedves ev. nagy a leltárhiányod, mert papir szerint már be se tudnál lépni a boltba.

2020. márc. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Dolgoztam eladóként. Ezek a pénzek mentek a főnöknek, aki aztán a seggére vert. A leltárból selejtezéssel csináltunk navnak megfelelőt. A legdurvább az volt amikor a főnök a sót selejtezte, mondván lejárt a szavatossága.
2020. márc. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Vagy ebből megy az alkalmazottak "fekete bére"...


Nagy forgalom és nagy árréstömeg mellett ez nem észrevehető. A pénztárgépi értékesítésből nem látszik, hogy a beütött összeg az mondjuk 3 vagy 4 termék. Ha 3 lenne, akkor nagyobb árrést, ha 4, akkor kisebb árrést realizáltam.

(Mondjuk csak 3 volt. Akkor a 4.-et el tudom adni feketén. És papíron úgy néz ki, mintha kisebb árréstömeget értem volna csak el.)

2020. márc. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Tisztara mosni barmelyik kaszinoban lehet. Bemesz, leulsz a gepi rulettbe es beszorsz 500kt,a kutya se nezi, majd amikor kifizetest kersz rola egy igazolast hogy itt nyerted. Adozni nem kell utana, azt fizeti a kaszino.
2020. márc. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Ilyenkor szokták a számla nélkül eladott termékeket olyannak kiszámlázni, akik számlát akarnak venni, költségnek, terméket nem.
2020. márc. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lejárt a szavatossága az árunak / ellopták stb, nem kell tisztára mosni semmit.
2020. márc. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!