Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » EV ételfutárként van lehetőség...

EV ételfutárként van lehetőség ÁFA visszaigénylésre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem mondom, hogy elmerültem, de próbáltam a lehető legjobban körüljárni a a Netpincér GO körüli lehetőségeket. Szerény számításaim szerint jobban megérné hosszútávon is, mint jelenlegi HR-es vicc diplomámmal szórakozni napi 8 órát a szinte semmiért. A kérdésem az lenne, hogy egyéni vállalkozóként ételfutárként (EV szakmakód: 532008) van-e lehetőségem pl. autóalkatrész, gumi, üzemanyag ÁFÁ-ját visszaigényelni. (Könyvelőt "zárás" után nem szeretném zavarni, azért kérdezlek Titeket.)

2020. márc. 4. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Van.
2020. márc. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Könyvelőt "zárás" után nem szeretném zavarni, azért kérdezlek Titeket.


Hát hívd holnap munkaidőben, gondolom, nem annyira akut, hogy addig nem ér rá a dolog.

2020. márc. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak ha az árbevételed is áfás (áfa alany vagy)

Az autó szgk? Ott vannak korlátozások...

2020. márc. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos nem tudok.
2020. márc. 5. 15:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy tudom, hogy az EV szakmakód 5320005, nem 08. De tudtommal egyébként gond nélkül tudsz áfát visszaigényelni. Ennek a pontos lehetőségeiről tényleg egy könyvelőnél érdemes kopogtatni. Viszont ha a GO miatt váltanád ki, akkor a legtöbben ott áfa-mentesen dolgozunk, katásként. Olcsóbban is jössz ki havi szinten és a számlákat sem kell gyűjtögetni. Én azt ajánlom neked is, hacsak valami extra miatt nem lenne szükséged az áfás verzióra.
2020. márc. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Funteki válasza:
Jol gondóld meg hogy feladod e a bisztos munkádat a bizonytalanért a netpincer nemad folyamatos munkát feltételü szabja,hogy költségbe verd magad vállalkozást váltsál ki fizesd a járulékot az üzemanyag kőltséget munkát pedig nemad rendesen hetekig sem ad müszakot egy nagy káosz az egész sok futár adósodot el emiat a netpincér egyoldalu üzleti eljárást fojtat szoval gondold át rendesen.
2020. márc. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!