Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha szempilla építő leszek és...

Ha szempilla építő leszek és vállalkozást szeretnék indítani főállás mellet, akkor jeleznem kell a munkáltatómnak?

Figyelt kérdés

Mégcsak most csinálom meg az iskolát, után gyakorolni szeretnék egy darabig és kialakítani egy vendégkört. Csak utána akarom vállalkozásban csinálni főállás mellett. Olvasgatom napok ota a neten, hogy mi lesz majd a teendőm, eljutok idáig. És az van leírva, hogy “ munkáltatói igazolás a heti 36 órát meghaladó foglalkoztatásról...” Nem éppen szerettem volna bejelenteni ezt a főnökömmel és nem is gondoltam volna, hogy neki ehhez bármi köze is lenne. És tudom, hogy nem fogja jó néven venni...

Valaki tudna ezzel kapcsolatban információt adni?


2020. márc. 6. 16:19
 1/1 anonim ***** válasza:

"Az e törvény (MT) hatálya alá tartozók kötelesek egymást minden olyan tényről, adatról, körülményről vagy ezek változásáról tájékoztatni, amely a munkaviszony létesítése, valamint az e törvényben meghatározott jogok gyakorlása és a kötelezettségek teljesítése szempontjából lényeges."


"A munkavállaló a munkaviszony fennállása alatt - kivéve, ha erre jogszabály feljogosítja - nem tanúsíthat olyan magatartást, amellyel munkáltatója jogos gazdasági érdekeit veszélyeztetné."


Ebbe foglaltatik benne, hogy be kell jelentened a további jogviszonyaidat, vagy munkavégzésre irányuló tevékenységedet. Abban az esetben, ha ez sérti a munkáltatód gazdasági érdekét, a további tevékenységedet akár meg is tilthatja (például konkurencia lettél), egyébként nem.

Röviden és tömören, nem kell bő lére ereszteni.

2020. márc. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!