Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Társasház földszintjén elhelye...

Patakirebi kérdése:

Társasház földszintjén elhelyezkedő ingatlant szeretnék kialakítani Szépségszalonnak, amiben majd én is dolgoznék, és ki is szeretném adni további bérlőknek. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Tudnátok segíteni abban, hogy ez hogyan működik, az ÁNTSZ-től szükséges engedélyt kérni, illetve a jegyzőtől? Valamint a lakóközösség beleegyezése is szükséges? Adózási szempontból, amennyiben csak olyan bérlők jönnének, akik vállalkozók, úgy nekem hogyan szükséges bejelentenem a NAV-nál? A berendezést előre vásároljam meg, ami például egy fodrásznak, kozmetikusnak szükséges vagy ezzel foglalkozzanak majd ők maguk, amilyen eszközre szükségük van? Nagyon köszönöm válaszaitokat előre is!

2020. márc. 11. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Huhh...

Komolyan kérdezem: hány millió ft-od van rá?

2020. márc. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja bocs, igen, a lakóközösség engedélye is szükséges hozzá, de szépségszalonnál ez nem lesz probléma szerintem.

Mindenesetre, még mielőtt bármibe belefognál, azt javaslom, menj be az illetékes önkormányzathoz és ott kérdezd meg az adott ingatlan besorolását és hogy lehet-e ott kialakítani ilyent?

2020. márc. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Antsz kemiai kockázatbecslés lehet hogy bejön. Társasházi hozzájárulás kell, katasként úgy tudsz csak bérbeadni, ha saját tulajdonod es magánszemélyként teszed azt. Viszont célszerűbb lehet az szja erre az esetre. Nálunk mindenki magának rendezte be a külön helyiséget. Kiki a maga eszközeivel .Egyedül a manikuronek volt satokba hely azstallal biztosítva. De pl a masszőr maga hozott masszázsàgyat, infraszaunàt a szobába , fodrász , kozmetikus álló szoláriumot, flabelost, stb. A fodrász volt a főbérlőm és napi szintű bérbeadással voltak a többiek. Csak azokra a napokra fizettek bérletit, a fodrásznak, amikor vendégük is volt. A bonyodalmak onnan kezdődtek amikor a fodrász kataba lépett át...
2020. márc. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ketteske, dehogynem...nekünk azt sem engedte a házközösség hogy bringa üzletet csináljunk, a pékségre meg azt mondták h azért nem lehet mert "büdös", nagy itt a jó isten állatkertje, én nem fektetnék szépségszalonba, mert nem fog megtérülni soha...
2020. márc. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat! Várom az esetleges továbbiakat is!
2020. márc. 13. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!