Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzban, az általában...

Wtpnova001 kérdése:

Önéletrajzban, az általában név és személyes adatok mellett elhelyezkedő pozíciómegjelölésben a betölteni kívánt pozíciót kell megjelölni, vagy az aktuálisat/képesítésemet?

Figyelt kérdés

Karrierváltást tervezek, ehhez az önéletrajzírásban kérnék segítséget. Eddig természettudományos (geológus) végzettséggel dolgoztam a szakterületemhez illő államigazgatási ágban. Azonban a körülmények ellehetetlenedése miatt valószínű, hogy megszűnik a munkahelyem és váltani kényszerülök.

Mivel konyítok egy kissé a számítógépes dolgokhoz, érdekel is, programozni is elkezdtem tanulni (bár ez még tényleg csak kezdemény), ezért IT-s területen helyezkednék el, valószínűleg tesztelőként.

Nem tudom, az önéletrajzba a pozícióként (lásd, pl. a Profession.hu önéletrajz-készítőjének sablonjait) a név mellett szereplő pozícióhoz ugye azt kell beírni, amit betölteni szeretnék (pl. junior tesztelő), nem a mostanit (geológus)? Amennyiben tesztelőn kívül mást is megpályáznék, nincs valami általánosabb IT-s pályakezdő megnevezés, amit használni lehet?

Előre is köszönöm az építő válaszokat!

Üdv.



2018. szept. 12. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az önéletrajz az eddigi tapasztalataidat mutatja be, sosem szerepel benne hogy milyen pozíciót pályázol meg.


Esetleg érdemes egy rövid (max 3 soros) fejezetet csinálni az önéletrajz tetején ami bemutatja, hogy mik a jövőbeli céljaid. De ez nem az, hogy junior tesztelőként akarsz elhelyezkedni, hanem az, hogy karrierváltásban vagy és szeretnél átnyergelni az IT-re. És semmiképpen sem ömlengés, vagy "hogy nehéz a helyzetem mert ki fognak rúgni".


Ha elküldöd valakinek az önéletrajzod akkor az email-ben pár szót írj magadról. Nem a "motivációs levél" nevű őrültségre gondolok hanem tényleg pár sorban, hogy ki fia borja vagy meg miért jelentkezel. Azt még elolvassák.


Csinálj saját önéletrajzot és úgy nézzen ki mintha maga Jézus Krisztus tervezte volna. Mi annó az önéletrajzok felét azért szórtuk ki mert undorítóan / olvashatatlanul voltak megszerkesztve és az egy nagyon fontos első benyomás, hogy a CV hogy néz ki. Semmiképp se legyen három oldalnál több, de kettő BŐVEN elég. Nekem frissdiplomásként is 2 oldal volt az önéletrajzom és most kb 10 munkahely után is ennyi.

2018. szept. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írja, önéletrajz = eddigi tapasztalatok, tevékenységek. Nem kell beleírni a pályázott pozíciót.


Ezért szokás "motivációs" levelet csatolni az önéletrajzhoz. Azért teszem idézőjelbe, mert sokkal jobban passzol hozzá az angol cover letter (kísérő levél) kifejezés. Sokan (főleg egyszerű emberek) pont a motivációs szón akadnak fent. Tipikus "mit írjak, hogy motiváljon egy szaros gyári állás". Pedig nem arról szól, hogy a csillagokat lehozod az égről annyira vágyad az adott munka. Szimplán csak egy rövidebb bemutatkozó ki vagy, mit csinálsz, miért jelentkezel szöveg a nyerő.


Egyetértek ebben is az előttem szólóval, hogy legjobb egy e-mail, ahol röviden de összefoglalóan írsz pár sort amit elolvasnak és felkelti az érdeklődésüket.

2018. szept. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtök válaszát, sokat segítettetek!

Szép napot Nektek!

Üdv.

2018. szept. 13. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!