Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Aki a vállalkozásában alkalmaz...

Aki a vállalkozásában alkalmazottat foglalkoztat, annak mennyi nyereséget hoz az alkalmazott a fizetéséhez képest? Nullára jön ki, vagy dupla, ötszörös, mi a gyakorlat?

Figyelt kérdés

A vállalkozó foglalkoztat alkalmazottat, ami kerül pl. 300.000 Ft-ba (összköltség fizetés, bejelentés, mindennel együtt).

Kérdés, hogy mennyi nyereség van az alkalmazotton? Pl. a fizetése 1.5x-ét, vagy dupláját, ötszörösét stb. termeli ki?


Vállalkozásban gondolkodom, és erről nem találtam semmiféle információt.


2020. márc. 15. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre semmilyen általános szám nincs azt leszámítva, hogy általában (de nem mindig) több mint 0. Függ az iparágtól, a cégtől, a piactól meg még vagy ezer mástól.
2020. márc. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Arra hajtok hogy a fizetésének a dupláját hozzá.
2020. márc. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
én a cégnek kb 4x-es hasznot hozok. Múltkor véletlen kezembe került egy papír arról a munkáról amit én végzek nap mint nap.
2020. márc. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A legkevesebbet fizető ügyfelem a havi bérem volt, a másik 8....

Nincs rá számítás

2020. márc. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Én a dupláját gondoltam, azaz ha 300-ba kerül, 600-at kell tisztán hoznia (szépséghiba, hogy 180 nettót kap kézbe).


Sokan azzal jötten, hogy "több mint nulla, vagy legalább nulla", de ezt nem értettem, akkor nincs semmi haszon, csak jótékonyságból csinálnám...

2020. márc. 15. 14:02
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Egy munkáltató simán alkalmazhat munkaerőt akkor is ha alig - vagy egyáltalán - nem hoz neki hasznot esetleg egyenesen veszteséget termel.


Példák:

- Nincs megrendelés áll a biznisz. Ekkor a munkavállaló csak pénzbe kerül mégsem biztos, hogy elbocsájtják ha van remény hogy belátható idő belül helyreáll az üzletmenet

- Piacépítés: a piact még nem hoz annyi pénzt mint amennyibe a munkavállaló kerül de ha ő nincs akkor nincs piacépítés sem vagyis elesik a cég a jövőbeli haszontól

- Konkurencia: a cég inkább alkalmazza a munkavállalót minuszban is mert ha elmegy a konkurenciához akkor rosszabbul jár


"Sokan azzal jötten, hogy "több mint nulla, vagy legalább nulla", de ezt nem értettem, akkor nincs semmi haszon, csak jótékonyságból csinálnám..."

- ez a mondatod egy teljes rejtély.

2020. márc. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

siman alkalmazhat, de nalunk is igy van, ha nem hoz annyit amennyit en akarok siman bezarom a boltot..

Ennyi. Nem kell bonyolítani, ha nekem nem éri meg foglalkoztatni valakit, akkor nem fogom foglalkoztatni. Aki haszon nélkül foglalkoztat mást az meg is érdemli.

2020. márc. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy a vállalkozásban mennyi a munkaeszközök értékállománya. És milyen sűrűn kell cserélni őket. A lépegető exkavátor kutya drága. De nem kell 3 évente cserélni. Nálam a fizetésének több mint az ötszörösét ki kell termelje valaki, mert tavaly cseréltük a laptopokat, több mint 5 kiló volt darabja, 15 millióba került a cégnek. Előző évben az adatgyűjtőket cseréltük, idén a telefonokat fogjuk, 2 év múlva meg a gépkocsikat. Ezt is ki kell termelni a vállalkozásnak, különben nem lehet csinálni normálisan. De nyilván a minőségirányítási rendszer meg az ISO/IEC 27001 üzemeltetése sem olcsó. És még sorolhatnám...
2020. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!