Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyire etikus, ha egy nagy...

Mennyire etikus, ha egy nagy és kiskereskedő partner webáruház a sor végén szolgál ki, mint viszonteladó webáruházat, hetekkel később, mint a magánszemélyeket?

Figyelt kérdés
Webáruházam van, egyik partnerem egy kis-és nagykereskedő webáruház. Rengeteg apróságot rendeltem tőle, hetek óta várok a szállításra. Ő először a magánszemély megrendelőit szolgálja ki, majd azután jövök én. Közben az én vevőim szép lassan átpártolnak hozzá, mert ott hamarabb megkapják az árut, mint nálam. Már reklamáltam náluk, ez van. Vélemény? Tanács?

2020. ápr. 9. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Honnan veszed, hogy így történik?

Miért venné meg valaki tőled, ha máshol olcsóbb?


MLM-es webáruháznál pont ez a lényeg, ha van vásárlója neki adja el és az összes haszon nála marad, ha nincsenek vásárlói, akkor a viszonteladóval kénytelen osztozni a profiton.

Neked is ilyen MLM-es viszonteladói szerződésed van?

2020. ápr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy megkérdeztem pár vevőt, hol tudja hamarabb megvenni, ráadásul drágábban, mint nálam. Nem nagy a különbség, de nálam heteket kell várni a probléma miatt, a másiknál meg csak pár napot. Nem MLM, teljesen hagyományos nagyker-kisker kapcsolatban állunk.
2020. ápr. 9. 12:25
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
évek óta ez megy mindenhol. Nem etikus de ilyen az üzlet. A kiskeren nagyobb az árrés...
2020. ápr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez már közel 10 éve így van, csak van aki későn ébred rá. A régi nagyker-kiskert már a saját kisker hálózatok, diszkontáras megoldások, outletek stb. váltották fel jó iedeje. :-)
2020. ápr. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!