Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mekkora mennyiséget vásárolhat...

Mekkora mennyiséget vásárolhatok külföldről (Bécs), hogy haza tudjam hozni (ruhák, bögrék stb? Kell hozzá kiskereskedő igazolvány?

Figyelt kérdés
A kint megvásárolt termékeket itthon szeretném eladni, tudok olyanról aki ilyet csinál csak azt nem, hogy milyen feltételi vannak.

2019. ápr. 14. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs semmilyen feltétele.
2019. ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"tudok olyanról aki ilyet csinál "


Ahhoz, hogy nagyobb tételben eladj, vállalkozói kiváltása szükséges. Ha nincs heti 36 órát meghaladó főfoglalkozásod, akkor csak főfoglalkozású vállalkozó lehetsz, és így min. havi 50 ezer ft az adód.

Ha mellékfoglalkozásban csinálnád, akkor kevesebb.

Érdemes lenne nekiállni számolgatni, hogy mennyibe kerül Bécsbe az út, mennyiért tudnád eladni, hol tudnád eladni, ki tudnád-e fizetni az adót belőle és mellette még maradna-e nyereség, stb.?


Pl. én is árultam a vaterán vállalkozóként, de mellette nem az volt a vállalkozásom fő profilja, hanem egy másik ág, ami tutira minden hónapban behozta az adó árát. Így, mellékes tevékenységként megérte árulni, de főprofilnak már nem bírná el a vállalkozás.

2019. ápr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, és úgy tudom, Unión belül nincsenek korlátai a mennyiségnek, de a beszerzett áruról mindenképpen rendelkezned kell ÁFÁ-s számlával, stb.
2019. ápr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!