Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Már regóta gondolkozok azon,...

Már regóta gondolkozok azon, hogy vajon milyen végzettség kellhet egy kertépítő-öntözözőrendszer telepítő vállallkozás elindításához, de sajnos nem sok mindent találtam a témában.?

Figyelt kérdés

Nézegettem a magyarországon választható szakmákat,okj kat, de egyet sem találtam ami pontosan lefedné ezt a területet...

Lehetséges, hogy egy érettségi elég hozzá?

Esetleg vízvezeték szerelői?

Kell egyáltalán valamilyen végzettség, ahoz hogy az ember egy ilyen vállalkozast létehozzon?



2020. máj. 17. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé telített a piac Bp-en, vidéken meg a kereslet nem túl nagy.

Vállalkozást indíthatsz , de szakértelem nélkül nehéz lesz munkát szerezni. Elsó lépésként talán meg lehetvpróbálni azt, hogy egy jónevű céghez megpróbálsz alvállalkozónak bekerülni,

Az én ismerősöm vízépítőmérnöki diplomával kezdett ilyen vállalkozásba, az üzlettársa tájépítész mérnök.

2020. máj. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


"Vállalkozást indíthatsz , de szakértelem nélkül nehéz lesz munkát szerezni",(nyílván, szakertelem nélkül, a munka elvegezése se lehetseges, de mint tudjuk manapság a szakertelem es a végzettseg nem mindig jar együtt)


Tehát, ha esetleg egy ilyen vállalkozasnak , mégis sikerülne munkat szerezni, arról fog tudni egyáltalán számlát adni, ha a cégnél senkinek sincs a munkához kapcsolódó vegzettsége?

2020. máj. 17. 12:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a feltételeket sajnos - csak a "piacra" van kis rálátásom a barátunkon keresztül.
2020. máj. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell hozzá vègzettsèg, egy kata ès lehet csinálni. Ügyessèggel, szèpèrzèkkel kelet-mo-n is szèpen lehet èlni belőle. Persze gürizni kell. Nem tájèpítèsznek kell lenni hozzá, az teljesen másról szól, itt fogni kell az ásót ès csinálni.
2020. máj. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 Köszönöm

Ugy látom te érted a témát, ha nem gond kérdeznék még egyet, bocsanat a naivitásomért, még távoll állok a vállalkozastól.


Tehát, ha pl egy cégnek a tevékenységi körei közt szerepel az öntözözőrendszer telepites, akkor ilyen téren gond nélkül számlázhat, annak ellenére, hogy nincs a céghez bejelentve senki akinek van papírja a szakmáról?


Ugyan ez, egyéni vállalkozónál, elég ha a tevékenységi körök között szerepel, nem kell róla végzettség?

2020. máj. 19. 19:34
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ, hogy az adott tevèkenysèghez kell e szakkèpesítès. A 1818 kormányzati vonalon adnak pontos felvilágosítást.
2020. máj. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!