Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Etikus ha egy cégvezető arról...

Etikus ha egy cégvezető arról beszél hipernyereséget hozott nekik a válás (orvostechnikai cég)?

Figyelt kérdés

Etikus dolog ha egy cégvezető a nyilvánosság előtt (sajtó TV) arról beszél, hogy lehet a válság sok cégnek betette a kaput de épp az ő cégének hipernyereséget hozott? Mert orvostechnikai cég, fertőtlenítők maszkok, lázmérők ilyesmi-az elmúlt 10 évben nem volt olyan szárnyalása összesen mint idén feb-május között.


Etikus ha ő azon örvendezik, hogy tömegek megbetegedése vagy csak megbetegedéstől való félelme (maszkok stb) mekkora hasznot hozott neki?


Ez olyan mintha tömegszerencsétlenség esetén a helyi koporsókészítő örvendezne hogy de jó ez neki +100 eladott koporsó.

Nem gyalázatosan undorító ez?


2020. máj. 22. 12:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott még valami. Ha ez a cég új embereket vett fel, és ezeket be kellett tanítani, az jelentős költség. Ha eddig csak normál munkarendben folyt a termelés, de most átálltak a 3 műszakos munkarendre, hogy ki tudják elégíteni az igényt, az kapásból a bérköltségek megháromszorozódását jelentheti.

De ha esetleg új gépeket vettek, mert most tényleg az egész világnak erre van szüksége, az több tízmilliós vagy százmilliós költség is lehet. Ezt valahogy ki kell termelni.

Abban egészen biztos vagyok, hogy a most használt eszközök gyártása nem ugyanolyan intenzitással történt néhány hónapja, mint most.

És itt nem arra gondolok, hogy a mucsajröcsögei óvónők is elkezdtek maszkokat varrni, mert azt a kórházban az orvos nem veheti fel a szkafanderéhez.

És ha 2 hónap múlva megtalálják az ellenszert, mindenki boldog, mindenki életben marad, viszont az orvostechnikai cég "kidobott" 100 milliót, és a nyakán marad egy hatalmas készlet, akkor te pusztán etikus jóérzésből rendezni fogod az ő deficites üzleti eredményeit? Mert az nagyon-nagyon etikus lenne!

2020. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"iszont az orvostechnikai cég "kidobott" 100 milliót, és a nyakán marad egy hatalmas készlet, "


Már miért rendezném? Egy fillért se. Tán én mondtam neki hogy termeljen?

Én kérlek 1 db maszkot se vettem, nem adok én pénzt ezekért a semmi szarokért, magamnak varrtam egyet valami régi rongyból.

Mennyit ér? Pont annyit mint a dm-ben 1490-ért megvehető. Pont annyit!

2020. máj. 22. 21:56
 13/18 anonim ***** válasza:

Te csak szimplán irigy vagy kedves kérdező.

Ha a nyakán marad egy nagyobb készlet és a gyártó kapacitásának a tíz százalékára lesz csak szükség a későbbiekben az az ő problémája.

Ha meg meggazdagszik ebből mert időben lépett, bővítette a gyártórészlegét, kockáztatott,embereknek adott munkát akkor meg egy gyalázatos undorító féreg?

Nagy nálad a kettős mérce!

2020. máj. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Még valami. Azt ugye tudod hogy a kórházak (ergó az állam) huzamosabb ideje 50 milliárd felett tartozik az orvostechnikai és gyógyszergyártó cégeknek. És az 50 milliárd az már lejárt követelés. Van ebben azért kockázat bőségesen. Ennek a cégnek bejött, akkor bővített mikor igény keletkezett rá.

Egyébként a kereskedők ehhez képest sokkal nagyobbat kaszáltak ezen. Semmi befektetés és nulla kockázat, hisz annyit rendeltek amennyire igény volt és igény az volt bőségesen. Rajtuk nem marad a készlet és a sokszor több tízmilliós gép esetleg kihasználatlanul.

2020. máj. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Etikusnak tartom.
2020. máj. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

"huzamosabb ideje 50 milliárd felett tartoik az orvostechnikai és gyógyszergyártó cégeknek. "


Sose bírtam felfogni hogy ha egy partner nekem már eleve sokmillióval tartozik miért szállítok neki újra meg újra. Felfoghatatlan.


Azt mondanám gyerekek amíg a tartozás nincs kifizetve az utolsó fillérig addig egy gombostűt se szállítok.


És ha MINDEN beszállító meglépné ezt abban a szent pillanatban megszűnne a tartozás. mert akkor állam bácsinak két választása lenne:

a) fizet

b) nem fizet és bedől az összes kórház mert még egy vattapamacsuk se lesz


Hogy mi ebben a bonyolult fel nem fogom.

Tartozol nekem 10 millióval ? Na akkor mától semmit se kapsz tőlem. Majd ha kiperkálod a 10 misit majd akkor.

És ha az összes beszállító meglépné ezt vége lenne a tartozásnak.

2020. máj. 23. 07:48
 17/18 anonim ***** válasza:

Az, hogy;

1) szerződés kötelezi, a nem fizetés egy másik ügy

2) egy eü beszállítóknak kevés választása van mert gyk. Az állam az egyetlenegy ügyfele, nem teheti meg, hogy elveszíti

3) mindenki ismeri a fidesz maffia módszereit, aki elkezd a szükségesnél jobban kemenykedni azt egyszerűen tönkreteszik


De senki nem várja, hogy ezt megértsd...

2020. máj. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nekem is az jutott eszembe, hogy kettős mércével mérsz.


Ha veszteséges lesz, az ő baja, kit érdekel, "minek ment oda".


Ha nyereséges, akkor meg a jó kva anyját, mit képzel ez magáról, milyen etikátlan, stb.

Fura, nem gondolod?

Habzik a szád, mert valaki megdolgozott a sikeréért, jókor volt jó ötlete, meg is tudta valósítani, vagy kihasználta a kínálkozó lehetőséget.

Neked nincs lehetőséget vállalkozást alapítani? Nincs lehetőséged egy jó ötlettel milliárdossá válni?


Ja, hogy nincs se jó ötleted, se kitartásod?

Csak fröcsögsz egy névtelen oldalon, ennyire futja?


Áruld már el, ha ez a bizonyos cég nyereséges lett, arra miért nem ugyanúgy reagálsz, hogy "áh, kit érdekel, engem ugyan nem".


Saját magadat köpöd szembe, és még csak fel sem fogod.

2020. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!