Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet sikeres vállalkozó az...

Lehet sikeres vállalkozó az ember ha más a szakmája, mint a vállalkozás témája?

Figyelt kérdés
2020. máj. 29. 05:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de nem jellemző.

Nem árt, ha értesz ahhoz, amit csinálsz - legalább minimális szinten, hogy ne vágjanak át.

Pl ha nincs vendéglátós végzettséged, akkor simán bemagyarázhatja neked a szakács, hogy egy frissensülthöz 40 dkg hús kell, stb. - aztán csodálkozol, hogy miért veszteséges az üzlet?

2020. máj. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.


De nagyban függ attól, hogy mennyire értesz hozzá, milyen referenciáid vannak, értesz-e hozzá.


Hozok pár példát (azt most hagyjuk, hogy pl ev esetén bizonyos tevékenységek képzettséghez vannak kötve)

Nem mennék el egy business coach-hoz, aki amúgy szobafestő és ha tud is bármit erről mondjuk könyvekből, sosem volt benne semmilyen businessben, az hiteltelen.


Vagy ha van egy termékem, akkor nem érdekel, hogy az az influencer, aki minden szempontból megfelel nekem és a célcsoportnak, mit tanult.


Aztán vannak azok a vállalkozók, akik olyanhoz értenek, amint nem feltétlenül kell vagy lehet az iskola padban megtanulni. Pl seo, fb marketing, szövegírás, design...

2020. máj. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet , én azt csinálom 10+ éve.
2020. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, feltéve, ha a vállalkozó maga nem végzi a vállalkozás fő tevékenységét, hanem erre külön munkavállalókat alkalmaz. Ettől függetlenül management szinten ismernie kell a technológiát mindenképpen
2020. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is lehet, és szerintem is a te hozzáértésedtöl, a gyakorlattól függ.

Egy étteremben bárki ki tud vinni 1-2 tányér ételt a vendégnek, de ettöl ö még nem lesz felszolgáló.

Ha dolgoztál már házépítkezésnél, akkor valószínüleg tudsz maltert keverni. Kérdés, hogy el tudod-e dönteni a malter mennyiségét, összetételét. Tehát van-e gyakorlatod.

Ha mással dolgoztasz, akkor is értened kell a munkához, különben nem tudod, hogy mit várhatsz el a dolgozóktól, milyen és mennyi munkát, mennyi idö alatt kell elvégezni.

2020. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!