Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megélhetési vállalkozók mért...

Megélhetési vállalkozók mért léteznek?

Figyelt kérdés

Tudom hogy kapni fogom az ívet egy ilyen kérdésért de nem érdekel.

Megélhetési alatt azt értem aki egy hónap alatt csak 150-200 ezres profitot termel. Nem értem hogy mért jó az életed arra bízni hogy mekkora forgalmad lesz. Ha csak nincs egy kiszámítható, biztos ügyfélköröd akkor az hatalmas felelőtlenség, úgy hogy ennyit egy biztos állással is meg lehet keresni.



2020. jún. 6. 17:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Azt jelenti a megélhetési akármi, hogy nincs más lehetősége. Ha volna jobb nem volna hülye azzal foglalkozni. Vagy csinálja vagy nem eszik.
2020. jún. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

:DDD


" Nem értem hogy mért jó az életed arra bízni hogy mekkora forgalmad lesz."



Mindenki erre bízza. Te is, aki fizetésből élsz egy munkahelyen. Senki nem lesz sikeres vállalkozó rögtön nulláról. Ez mese habbal.


(Bocs, de szinte fáj: M-I-É-R-T )

2020. jún. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

???

Mondjuk mert nincs más lehetősége? Meglepő, de nagyon sok embert nem vesznek fel "rendes 8 órás" munkára, hogy csak pár példát említsek:

- Nincs végzettsége

- Nincs tapasztalata

- Túl idős / Túl fiatal

- Fizikailag akadályozott (pl. beteg)

- Nem alkalmas az alkalmazotti létre, mert önfejű, nem szabálytisztelő, stb...

- Ahol lakik nincs munka de nem tud vagy nem akar költözni, de vállalkozni tud helyben is...


Millió oka lehet.

2020. jún. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Keres kétszázat (nyereség, nem bevétel), ötvenet befizet és marad 150. Ami több, mintha a nettó gbm-ért ugráltatná valaki, négy órára bejelentve, hogy olcsóbb legyen.
2020. jún. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Mert ha valakinek nincs se végzettsége, se tapasztalata, se tőkéje (amit ugye képzésre is fordíthatna) akkor nyilván tud miből vállalkozni is ugyebár.


Másik lehetőség mindig van. Nem értem mért próbálják ezt bemesélni akár másnak akár maguknak.

2020. jún. 6. 18:47
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom azért, mert abban reménykedik, hogy majd szépen lassan felfut a vállalkozása. Az írásodból ítélve reménytelen, hogy te ezt megértsd, de a legsikeresebb vállalkozások is a semmiből indultak, és nem másnap kezdtek milliókat termelni havonta.

Aki szerinted "megélhetési" vállalkozó, arról nem tudhatod, hogy a vállalkozása építésének épp melyik szakaszában van. Lehet, hogy eltelik fél-egy év, és már csak lesni fogsz, hogy hogy felfutott neki.

2020. jún. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6 Az a baj, hogy te is abban a betegségben szenvedsz ami azon alapszik, hogy ha másnak is sikerült nekem is sikerülni fog.

Ha a kétes jövőjű korai vállalkozásod az egyetlen amiből bevételed származik szerintem jobb ha inkább keresel magadnak egy biztos munkahelyet.

2020. jún. 6. 18:58
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

Nekem már sikerült, kedves Kérdező. Nekem sikeres vállalkozásom van.


Neked mondjuk sosem lesz, de nem baj. Nem is kell mindenkinek.

2020. jún. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nekem kettő sikeres vállalkozásom van.

Húzzál bele!

2020. jún. 6. 19:04
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

#7

szerinted jobb - mások szerint meg nem jobb

2020. jún. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!