Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tényleg nem nyithatok autószer...

Tényleg nem nyithatok autószerelő műhelyet ha nincs mestervizsgám?

Figyelt kérdés
Mi ebben a logika? Van tőkém, van lehetőségem de nincs mestervizsgám. Sőt még autószerelő se vagyok. Én csak befektetés szempontból csinálnám, de ha nem találok mestervizsgával rendelkező alkalmazottat akkor nem nyithatok meg?

2020. jún. 17. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Így van, ha nincs végzettséged vagy olyan alkalmazottad akinek van, akkor nem csinálhatod. Autószerelés az telephelyengedélyköteles, szóval elég sok dolognak kell megfelelni.
2020. jún. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És ezt meg mások kikerülik azzal hogy bérelnek valami helyet ahol KATA-s vállalkozóként dolgoznak?

El sem hiszem.

2020. jún. 17. 19:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Vagy pl van hozzá végzettségük.
2020. jún. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Meglepődnék ha minden szerelőnek aki szerel lenne mestervizsgája.
2020. jún. 17. 19:34
 5/10 anonim ***** válasza:
A sima szerelőnek nem is kell.
2020. jún. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Úgy értem hogy minden szerelő aki szerel akár otthon a hátsókertben lévő műhelyében, akár egy garázsban akár egy bérelt emelőn lenne autószerelő mestervizsgája.


És egy "csináld magad" műhely hogy tud így működni?

2020. jún. 17. 20:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Olvasgasd kicsit a törvényszöveget szerintem!
2020. jún. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha megtennéd hogy idemásolod a lényeges részt sokat könnyítenél a dolgon.
2020. jún. 18. 14:15
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem vagyok a titkárnőd kisrigó, pötyögd be szépen egy ujjal a keresőbe, amit akarsz! Ajánlom figyelmedbe a Ctrl+F akkordot a törvényszöveghez érve!
2020. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akármilyen vállalkozásba is kezdenél bele szinte mindenhez kell a szakma minimum az OKJ-s végzettség. De tudtommal mestervizsga is kell a szakmák többségéhez már ha vállalkozni akarsz. Ez van. Egyébként nem tart semmiből letenni, elmész megtanulod OKJ-n akár estin 1-2 év alatt megvan, kicsit dolgozgatsz egy szerelő mellett aztán mész mestervizsgára. Vagy keresel valakit akinek van végzettsége és ketten összehozzátok.
2021. jan. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!