Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Váltás autószerelő szakmára?

Váltás autószerelő szakmára?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azért fordulok hozzátok, mert egy eléggé "kilátástalan" helyzetben vagyok jelenleg, sajnos. 20 éves lány vagyok, jelenleg egy érettségivel és gépgyártástechnológiai technikusi szakmával rendelkezem. El is kezdtem ebben a szakmában dolgozni, mint CNC gép programozó. Szép szakma, van fejlődési lehetőség, ezekkel tisztában vagyok. De. A lelkem legmélyén nem igazán érzem magaménak ezt a szakmát. Nincs vele gondom, de azt se mondanám, hogy elhivatott vagyok felé, vagy lenne bármi élvezet abban, hogy ezt csinálhatom.

Kiskorom óta rajongok az autókért. De nem csak úgy, hogy "huuu, de szép autó" hanem inkább abból a szemszögből, amikor belepillanthatok egy motortérbe, az autó mechanikájába, alkatrészeibe, azoknak működésébe. 8.-ban gondolkoztam ezen szakág választásán, de nyilván hallgattam a szülők "nem fogsz vele semmit elérni" teóriáira. Amit sajnos meg is bántam. Egyre jobban érdekel a szakma, folyamatosan próbálom képezni magamat, ami jelenleg csak az utána olvasgatásban nyilvánul meg, mivel fizikai kontaktusra az autókkal nincsen lehetőségem. Nem, nem azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy mennyit keres egy autószerelő, mert nem az az első az értékrendemben, hanem inkább az olyan válaszokat értékelném, ahol le tudnátok írni azt, hogy ti miért választottátok ezt a szakmát, mióta csináljátok, pozitív negatív élmények, fejlődésetek az első munkanapotok óta, illetve a legfontosabb az,hogy szeretitek e a szakmátokat.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,így előre! :)



2019. jún. 3. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd , itt mellettünk a VW szervizbe keresnek embert havi 600ert.

Most erre mit mondjak

Ennyiből még lehet élni de havi 600ert nem egy sík hülye ember kell nekik gondolom


Ha valaki jó szerelő az a fővárosban ennyit megkeres sőt mondok valamit.

Tudod mennyi nő keresne fel aki a férfi szerelokben nem bízik ?


De még egyszer mondom ami fontos. A jó szerelő. Nem az hogy de szép a motor hanem ha valami rossz megnézi nemcsak mechanikai úton hanem műszerrel kimer alkatrészeket logikus döntéseket hoz.

Tudod. Ha érdekel a szakma kipróbálnám de kevés a jó szakember .és nem koszosnak kell lennie egy autoszerelonek hanem okosnak

2019. jún. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Először is, köszönöm a választ! Igen persze, ezzel tisztában vagyok, hogy kell hozzá tudás, mint minden szakmához, ha el is szeretnél vele érni valamit. Amivel nem is lenne gond, mert nem tudatlanul vágnék bele, hanem rengeteg tanulás, gyakorlás, tapasztalatszerzés után. :)
2019. jún. 3. 18:54
 3/5 anonim válasza:

45 éves pali vagyok, 96 óta szerelem magamnak a vackaimat, eddig kb 60 autóm volt. Hát......

hm.


Nem egy nehéz szakma, ha megvan hozzá minden gép, szerszám(légkulcs, csápos emelő, motor/váltó tartó gurulós állványok, stb)

Emlékszem a szomszéd öreg bácsikára, aki egyedül cserélt az MTZ-ben váltót. Vagy 75 éves, 50 kilós pali.

Szóval a többet ésszel, mint erővel eléggé érvényesül itt is.


Aki erőből csinálja ezt a szakmát, ott a fene megette az egészet.


Viszont, hogy lány vagy....csak reménykedni tudok, elnézik ezt Neked, amikor felvesznek.

Sokan féltik a vállalkozásukat, eleinte biztos csak segédnek vennének fel, ha látják, hogy ügyes vagy, biztos van fejlődés.


Eleinte én is furán álltam a női autósboltos eladókhoz, de mára már szívesebben megyek hozzájuk, pont annyira vágják a dolgokat, és jobban lehet velük beszélni, pláne, ha látják, nem vagyok egy soviniszta barom.


Próbáld meg, aztán sosem késő váltani, kell egy B terv.

2019. jún. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindigis nehéz volt kivívnom az elismerést, mivel folyamatosan férfiak között voltam, iskolában is, munkahelyeimet is. De elértem mindenhol, hogy tiszteljenek, emberszámba vegyenek, szóval semmi sem lehetetlen, ez sem igazán tart vissza. Sokszor volt olyan,hogy nem tudtak valamit és inkább megvárták a műszakváltást, hogy ne tőlem kelljen kérdezni. Mára már akkor is tőlem kérdeznek, ha ott van mellettem egy hasonló tudású férfi is. :)
2019. jún. 3. 19:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél autoszerelő lenni, hát legyél!

A férjem egyetem után döntött úgy, hogy nem érdekli amit tanult (biztonságtechnikai mérnök) és autószerelő lenne szivesen. Akkor azt hiszem még 25 éves korig lehetett szakközépiskolában nappali tagozaton tanulni és beiratkozott 2 éves képzésre, el is végezte. 5 évig dolgozott autószerelőként, aztán amikor meglett a szükséges tapasztalat, akkor elvégezte az eredetiségvizsgáló és a műszaki vizsgabiztosi tanfolyamot és most ezt csinálja.

2019. jún. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!