Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy dózerrel , megéri vállalko...

Egy dózerrel , megéri vállalkozni ?

Figyelt kérdés
Nincsen túl sok pénzem , hitelt meg nem akarnék felvenni , ha nem muszáj . Ara gondoltam , hogy vennék egy használt dózert és megpróbálnék munkát szerezni , elsősorban erdészeti munkákra gondolok , mint pl : erdei utak javítása , gyökér szaggatás , terep rendezés - stb . Esetleg érdemesebb lenne rögtön az elején szerződést kötni a munkára , vagy az elején még ne , ameddig nincsen benne tapasztalatom ? Szerintetek jó úton járok , jó lehet ez az ötlet részemről , mit gondoltok erről ?

2020. jún. 17. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Felejtsd el.

Erdészeti munka alig, a dózert el is kell juttatni valahogy a célterületre. Építőiparban meg le vannak osztva a lapok. Kenőpénzzel be tudsz kerülni, de akkor meg folyamatosan dolgozni kell, nem fér bele más, javítgatás stb. Egy szem ilyen géppel nem sok esélyed lenne.

2020. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az választ . Nagy kár , hogy ebben az országban ilyen nehéz elkezdeni valamit is , talán a rendszer váltás elején kellett volna , bár én akkor még tanuló voltam az iskolában . Nagyon sajnálom , hogy ilyen kevés esélyem van , pedig annyira bizakodó voltam , hogy végre a saját gépemmel dolgozhatok és részben nyugodtabb körülmények között , mint jelenleg . Mondjuk az valóban nagy hátrány , hogy csak trélerrel mozgatható a dózer és minden más , lánctalpas jármű . Az egyik kollégám egy ilyennel vitette haza az egyik megvásárolt gépét tavaly . 14 km t kellett szállítani az otthonáig , amié 20 000 ft jába került . Nem olcsó , és az sem biztos , hogy az nap tudnak menni , amikor kellene . Egyébként én egy T-130 s dózerre gondoltam . Nem mai gyártmány már , de állítólag elég megbízhatóak és az alkatrész ellátottság is , viszonylag jó és úgy 3 és 10 millió ft között lehet kapni , hozzá tartozó munkagépektől függően . Dehát ezek szerint ez csak egy szép álom volt , mert a valóságban sokkal nehezebb megvalósítani, mint azt gondoltam . Még egyszer köszönöm a választ ...
2020. jún. 18. 17:51
 3/11 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit. De mielőtt belekezdenél, hogy nyugaton minden jobb. Nem, ott sem jobb. Elavult, öreg kis teljesítményű géppel, ráadásul eggyel máshol sem könnyű. Egy trailer meg belföldön simán 1 eur/km feletti díjjal gurul, telephelytől telephelyig, csak hogy tudj számolgatni Ha már ilyenben gondolkozol, miért nem kombigépet nézel? Univerzális, sok kis dolgot meg lehet vele csinálni, könnyebb elindulni, "maszekolni" vele.


#1

2020. jún. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Látom kedves válasz adó , te az ilyesmiben igen jártas vagy , ezért külön örülök , hogy méltattál a válaszoddal . Nos igazából az ötletem onnan ered , hogy nagyon szeretem a természetet , szeretek gombázni és fogyasztani is , szeretnék nyugodtabb körülmények között dolgozni és mint korábban már említettem , egy saját géppel , amibe csak az ülhetne be , akit én be engedek . Mert ugye bár egy munkahelyen , akárkit be ültethetnek helyettem . De ezek szerint én nem a legjobb utat választanám , látszik , hogy nincsen tapasztalatom a vállalkozás terén , de hogyan is lenne , hiszen egész életemben alkalmazott voltam . Viszont az univerzális gép , nem hangzik rossz ötletnek , bár lehet , hogy drágábban beszerezhető , mint egy öreg dózer , de azzal tudok jobban mozogni s nem csak akkor , ha a trailer szállít . Még bele sem kezdtem , de már most látom , hogy egy vállalkozás nagyon nem egyszerű feladat . De bízom benne, hogy ebbe is bele lehet jönni . Köszönöm a segítséget ...
2020. jún. 18. 21:43
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt nagyon nem értem, hogy jön a nyugalom, a természet, meg a gomba a dózerhez. Tudom, hogy szinte lehetetlen, de próbálj meg egy ilyen dózert megnézni munka közben közelről, esetleg beleülni. Hihetetlen zajhatás, ha már csak megmozdul is tönkretesz maga alatt mindent, fizikailag is durván megvisel hosszabb távon egy ilyen kezelése.

Akárkit beültethetnek helyetted, igen, egy sori operátor szintjén. De miért is tennék, ha jól dolgozol?

2020. jún. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nos a nyugalom a természet és a gomba , ezek mind megtalálhatóak az erdőkben s ezért is gondolkoztam elsősorban erdészeti munkában . Nyilván egy ilyen gép , nagyon zajos , ráz és ki készíti az embert hosszútávon . Én is dolgoztam 6 - évet ilyen gépekkel , tényleg sokkal fárasztóbb , mint egy modern gép , de valamit , valamiért . Azt , hogy bármikor , bárkit rá ültethetnek a gépemre , azt nem a munkám minőségére , vagy a szorgalomra értettem , hanem pl : az az ember lehet egy trehány , aki nem vigyáz a gépre , vagy annak tisztaságára , vagy tele füstölheti a fülkét , mert benne dohányzik - stb ...
2020. jún. 18. 23:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor menj erdésznek, vagy favágónak, ha ilyen megközelítésben akarsz erdővel foglalkozni. Nyugodj bele, egy jó gépkezelőt nem fognak elküldeni, aki meg tróger, trehány, miegymás, az a sajátjával sem fog boldogulni mert rövid időn belül kihullik alóla a gép és nem kap munkát, mert nem lehet rá számítani.
2020. jún. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti , az erdész szakmát sem utasítanám vissza , de úgy tudom , abból is túl kínálat van s nehéz bekerülni egy erdészethez . Ami pedig a gépet illeti , sajnos az én munkahelyemen , a gép gyilkosoknak volt igazán nagy becsülete , mert agyon hajtották a gépet s mondván , ezzel a hozzá állással , kimagasló teljesítményt produkáltak ! Én most taposom ezen a munkahelyen a 18 . évemet s talán most kezdi a vezetőség belátni , hogy azokat az embereket érdemes megbecsülni , akik azért becsben tartják a gépeiket .
2020. jún. 19. 18:28
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, sajnos erdészből van bőven. Diplomát ad, talán még a vadászengedély is jár hozzá alapból.

Valahol a középutat kell megtalálni, teljesítménykényszer van az építőiparban az tény. De mindennek van határa. Aki jó, azt megtartják. Én tudok olyanról, aki azt mondta (többszöri könyörgés után), holnaptól nem jön, mert balesetveszélyes a gép, másnap javították is...

2020. jún. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos ma igen nehéz olyan munkahelyet találni , ahol a társaság is jó , megbecsülik az embert és a fizetés is jónak mondható és nem kell 12 -14 órákat dolgozni , hétvégéken is . Részben ez is motivál , hogy valamiben , amit igazán szeretni is képes lennék , abban vállalkozzak . Van néhány ismerősöm , akik vállalkozók lettek s ők mind azt mondják , sokkal nyugodtabb körülmények között dolgoznak s kb : 5 - 6 szorosát keresik havi szinten , mint én , alkalmazott ként . Igaz , azt is mondják , ha baj van , akkor egyedül vannak , mindenről saját maguknak kell gondoskodniuk ,, viszont amikor átutalják a pénzt , az is csak az övék . Azt is mondták , hogy nagyon meg kell gondolni , hogy valaki vállalkozzon -e , mert nagyon könnyű is , bele bukni ha rosszul csinálja valaki . Szóval , azt hiszem , nem egyszerű .
2020. jún. 20. 00:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!