Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nyithatok-e saját kutyakozmeti...

Nyithatok-e saját kutyakozmetikát?

Figyelt kérdés

Kb 1éve dolgozom kutyakozmetikusként.Eddig egy ismerősnél segítettem be.

A tanfolyamot nem tartom szükségesnek elvégezni, csak pénzkidobás lenne...Hiszen kitanultam más mellett és jól is megy, Több kutyát is nyírtam már.

Szeretnék egy saját vállalkozást indítani, kutyakozmetikát nyitni ahol én dolgoznék egyedül..lehetséges e?

Illetve szintén kutyaoktató is vagyok..erről sincs papirom de fél évet dolgoztam egy oktató csajszi mellett és amikor ő nem ért rá én vezettem le az óráját.

Attol függetlenül, hogy ezekről nincs bizonyítványom (kozmetikus,kutyaoktató) csinálhatom e saját vállalkozásként?!

Hamarosan piacra szeretnék dobni saját márkás pórázokat,nyakörveket,hámokat is :)

köszi a válaszokat!

a negativkodas nem erdekel neharagudjatok. csakis egyenes valaszokat szeretnek amik segitenek az elore lepesemben



2020. jún. 19. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kell a papír!
2020. jún. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Végzetség nélkül nincs vállalkozás.
2020. jún. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor olyan ember akinek nincs semmifele szakmaja egyaltalan nem nyithat sajat uzletet/vallakozast?
2020. jún. 19. 21:26
 4/11 anonim ***** válasza:

3.-nak.


De, HA, felvesz, minimum egy papíros, azaz képzett alkalmazottat.

2020. jún. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

kedves 4.válaszoló.

tehat ha alkalmazok egy papirral rendelkezo kozmetikust akkor indithatok sajat vallalkozast a sajat nevemen?

2020. jún. 20. 10:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen. Te leszel a tulaj, ő meg az alkalmazott.
2020. jún. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A tanfolyamot nem tartom szükségesnek elvégezni, csak pénzkidobás lenne...Hiszen kitanultam más mellett... Több kutyát is nyírtam már.


Szeretnék egy saját vállalkozást indítani, kutyakozmetikát nyitni ahol én dolgoznék egyedül..lehetséges e?


Illetve szintén kutyaoktató is vagyok..erről sincs papirom de fél évet dolgoztam egy oktató csajszi mellett és amikor ő nem ért rá én vezettem le az óráját."


Szerencsére azért a vállalkozásindítás nem így megy, hogy csináltam már valamit fél évig és akkor én azt már tudom.

Igen, kell a végzettség hozzá, anélkül EGYEDÜL nem indíthatsz vállalkozást. ha viszont felveszel egy alkalmazottat, akkor az rögtön HAVONTA megdobja a költséget min. 250 ezer -al, plusz a saját adód min. 50 ezer ft, azaz 300 ezernél még csak ingyen dolgoztál.

Helyiség, eszközök a kozmetikához megvannak?

Ha nincs, az sem 2 fillér, bérleti díj, rezsi, NAV-hoz bekötött pénztárgép, stb.


Javaslom, járj utána a kiadásoknak és utána ki fog derülni, hogy kb. havi félmillió ft bevételig (ha van alkalmazottad) még nem kerestél semmit. Számold ki, hány kutyát kell megnyírni, hogy meg is legyen az a félmillió ft?

2020. jún. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha van egy vállalkozásod, akkor van egy hivatalosan bejegyzett, adózott foglalkoztató szerved. Ahhoz, hogy dolgozhass is benne, kell egy végzettséget igazoló papír is hozzá, ellenben hogyan tudnád igazolni, hogy értesz a szakmához?
2020. jún. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
mar megoldottam
2020. jún. 22. 09:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogyan?
2020. jún. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!