Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ezek a foglalkozásokból meg...

Ezek a foglalkozásokból meg lehet élni, vagy el kéne felejtenem?

Figyelt kérdés

Jelenleg 16 éves gimnazista lány vagyok. Nyelvi suliba járok, nulladikos vagyok.

Nagyon szeretem az állatokat, van egy foxim. Őt én szoktam itthon fodrászkodni, és nagyon szeretem ezt csinálni. A gimi után szeretnék egy kuytakozmetikát nyitni, legalábbis ez az álmom. Anyagi keret van rá. Szüleim nagyon segítőkészek, a bátyámnak is ők segítettek elindítani a vállalkozását, aki mára majdnem annyit keres, mint ők.

A telkünk nagy (4 hektár), van rajta hely egy kis kozmetikának. Emellett 7 éve lovagolok, és kb. 2 éven belül meg lesz teljesen az istálló, és lesz 2 lovunk.

Azon gondolkoztam, hogyha meg lehetne nyitni a kutyakozmetikát, akkor utána még meg tudnám szerezni az engedélyt, ami a lovasoktatáshoz/lovardához szükséges (nem jut most eszembe melyik az a vizsga vagy hogy mondjam), és amellett tudnék még lovasoktatással is foglalkozni.

Apukám nagyon szeretne ide lovakat, azt mondta, hogy 2 minimum lesz, de akár bértartásba is lehet majd nálunk lovakat tartani. (Temészetesen ha ez a bértartós dolog összejönne, nekem kéne velük foglalkozni, és én kapnám az ebből befolyt összeget.)


Tehát összegezve. Ha megszerzek minden képesítést és engedélyt a kutyakozmetikához és "lovardanyitáshoz", akkor abból meg lehet élni normálisan? Nem szeretnék a szüleim nyakán lógni, ha elindítanám ezeket a vállalkozásokat, akkor meg tudnék élni belőlük? Vagy mondjak le erről az álmomról, mert hülyeség?



Bocsánat, ha nagyon össze-vissza volt ez a magyarázat, de ennél jobban most nem tudom összeszedni a gondolataimat.



2020. márc. 21. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
A lányom olyan helyre jár lovagolni, ahol a tulajdonos csak ebből él. De a férjének van rendes munkája. De nálad a helyzet az, hogy igazából a szüleidtől függnél. Mi van, ha később férjed, gyereked lesz? Nem költözhetsz el otthonról, mindig a szüleid nyakán fogsz élni.
2020. márc. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat Első, amit privátban írtam, azt ide szántam.
2020. márc. 21. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Abszolút, ha a környéken van rá kereslet. Mert nagyon nem mindegy, hol nyílna ez a lovarda és kutyakozmetika. Hányan élnek olyanok a környéken, akik ezt rendszeresen és hosszabb távon meg tudják fizetni? (Mert tulajdonképpen Magyarországon ma mindkettő luxuskategória.)


A másik: ha az előző pipa, akkor gondolkozz el azon is, mitől lesz a te lovardád és kutyakozmetikád MÁS mint a többi, már meglévő.

2020. márc. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xswerdy ***** válasza:
100%

az nagyon dicséretes, hogy 16 évesen azon gondolkodsz, hogy milyen vállalkozást csinálj. De azért jól gondold át, mielőtt belevágsz. Pl. nehezen tudom elképzelni, hogy ugyan ott piacképes egy kutyakozmetika meg egy lovarda. Ez a nagy telek - gondolom - valahol külterületen van. Oda persze lovagolni kimennek az emberek. De kutyát kozmetikáztatni nemigen. A környékbeli falusi kutyák meg nemigen járnak kozmetikába.


Amúgy alapvetően sokan megélnek kutyakozmetikából is, meg lovardából is, úgyhogy alapvetően mindkettő életképes, de mindkettőbe bele is lehet bukni.

2020. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Kutyakozmetikához nem kell szakvégzettség, anélkül is tudsz kozmetikát nyitni, vannak szabályok, miket kell és hogyan kell kialakítani a kozmetikában. Viszont érdemes elmenni OKJ (addigra ki tudja, mi lesz) képzésre, sok mindent megtanulhatsz ott, szőrfajták, melyiket hogyan kezeld, melyik kutya fajtának milyen a standardja, stb. . Viszont attól is függ, merre laksz. Vidéken inkább évente 1x kopasztós kutyák vannak, abból hosszútávon nem élnél meg. Persze vannak rendszeres járók is, de ez attól függ, milyen területen. Sok sikert mindenhez! :)
2020. ápr. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Akarom mondani szőrtípusok*
2020. ápr. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!