Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Csapatépítési treningként...

Kolcsa kérdése:

Csapatépítési treningként virtuális valóság élmény el lehet számolni? Ha igen Mi ennek a módja és egyáltalán milyen vállalkozási keretek között lehetséges?

Figyelt kérdés
2020. júl. 7. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:

A csapatépítőt programot el lehet számolni, egyéb juttatás címen, aládokumentálva(program terv, névsor)

Munkáltatót terhelő adókkal.

Viszont a kérdés másik felét nem értem az elsőhöz.

Nyújtó fél ki lehet, igénybe vevő ki lehet?

2020. júl. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A nyujto fel az aki virtualis valosag elmenyparkot uzemeltet. Viszont akkor az igenybevevo ha jol sejtem csak olyan ceg lehet aki alkalmazottat tart és csak az alkalmazottjai után tudja elszámolni. A munkáltatót terhelő adókkal mondhatod nem értem mert itt nem adókötelessé keletkezik hanem éppoly adót csökkentő tétel (koltseg) keletkezik. De a kérdésem arra szól hogyha például egyéni vállalkozóként vannak alkalmazottjaim, akkor is elszámolhatok ilyesmit vagy ehhez BT nek Kft nek vagy másnak kell lennem. és akkor jól értem hogy tőlem független üzleti partnereinkmnek ha rendelek ilyet azt nem számolhatom el hisz ők nem az alkalmazottjaim es nyeteseg ha keletkezik az nem közvetlenül hanem közvetetten keletkezik általuk.
2020. júl. 8. 08:28
 3/10 xswerdy ***** válasza:

A csapatépítő jellegű programokat a magyar adórendszer nem ismeri el, mint szükséges költséget, hanem ezt juttatásnak tekinti. Tehát a dolgozó kapott a fizetése mellé még egy élményparki belépőt (a te esetedben) is, ami adóköteles. Hasonlóan egy céges vacsorához. Ezek után a cégnek kell adózni, egyéb juttatás címen kell elszámolni, ahogy fent írták. Persze a cégnek ez költség, de nem annyiba kerül, amennyit neked kifizetett, hanem plusz az adó.


Egy szakmai tréning költségei ezzel szemben nem minősülnek juttatásnak, kivéve ha pl. ebédet kapnak a résztvevők.


Mindez természetesen független a cégformától, minden vállalkozásnak így kell elszámolnia. Ha cégen kívüli résztvevőt hívnak meg a csapatépítésre, szerintem adózási szempontból annak sincs akadálya (úgy rémlik régebbről, hogy utánuk csak adót kell fizetni, és TB-t nem). Komolyabb cégek viszont manapság tiltják a dolgozóiknak, hogy egy partner cég által finanszírozott hasonló eseményen részt vegyenek, ez korrupciós kockázatot jelent. Persze partnercégek közös csapatépítése nem ördögtől való, de minden résztvevő részvételi díját a saját cégének kell viselnie.

2020. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Üzleti partnernek is nyújtható, csak azt nem csapatépítőnek nevezik, hanem reprezentáció.

Kapsz egy számlát róla, alá a résztvevők névsora, titulus, program megnevezése, együttműködés etc okán...

Ennek az áfája nem levonható.

Majd 1,18as szorzó, és erre az összegre számolsz 15%szja-t és 15,5%szochot.

Ezek mind költségek, de az adót be kell fizetned utána. Nem kerülsz el vele adót.


Amit még kérdeztem, hogy mi a kapocs a kérdés egyik fele és másik között, kommentben is halványan jelezted. Mert arra is enged asszociálni, hogy ilyet akarsz indítani, és mi kell hozzá...

2020. júl. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
"A mi ennek a modja" kerdesre gondoltok? Az elszamolas modjara ertem s kerdest igy nem kapcsolodik az elso mondathoz hanem annak a folytatasa. Es olyant lehet csinalni hogy tovabkrpzeskent szamolom el, nem juttataskent? Partnernek id tarthatok tanfolyamot, elvileg meg vevonek is. Illetbe nem csak elvileg hanem gyakorlatilag is kerdes az adorendszer ilyent ismer e?
2020. júl. 8. 17:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Vir mint tréning?

Ezt gondold át újra... Ha nem a te ötleted, terméked, esélyed sincs, kibújni alóla.

2020. júl. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xswerdy ***** válasza:
nem tudom, hogy működik ez a virtuális valóság élménypark, ha ez valamiféle (a munkához szükséges) készségeket fejleszt, akkor el lehet tanfolyamként adni. Nem csak a mélyen szakmai képzések számolhatóak el simán költségként, hanem pl. egy kommunikációs tréning is.
2020. júl. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha pl magahoz a munkahoz kell majd vr epites akkor egyertelmu alapkepzes
2020. júl. 8. 18:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy igen, ha alapképzés.


Viszont ehhez egy olyan tervezetet kell alá tenni, hogy abban egy pillanatig se merüljön fel, hogy egy szórakozást nyújtasz.

Illetve, ha már vr, hát, elég határ, mivel ennek a tréningre inkább a háttér, míg animátorság, egyfajta kémkedés, konkurens cég feltérképezése, ha érted mire gondolok. Most ha egy kevésbé komoly géppel prezeltálsz saját világot, akkor azt hazai pályán teszed, nem vr parkban... Mivel ennyire nem tudja lekövetni az adózás a technikát.

[link]

Amíg egy olyan élmény, hogy hol desk teljesen normális költség, addig a playstation élményt kevésbé tudod tréningek eladni, ha nem arra terveztek programot, eszközt...

2020. júl. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Es ha kesobb maguk a vr-esek lesznek a partnerek s a kepzes a tartalom felepitese miatt van? Ugy nem kemkedes. A tartalmat csak ugy lehet felepiteni ha elotte ujra es ujra atelunk vr-t mert ha ugy vagyunk vele mint a hetes akkor tartalmat se tudunk tervezni
2020. júl. 9. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!