Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy számítógépes játék (tanki...

Egy számítógépes játék (tanki online) felvásárlása ?

Figyelt kérdés

sziasztok, van ez a játék, a Tanki Online, régne nagyon híres volt, több százezren játszották és volt hogy 150.000 ember is játszott egy időben, és bármelyik haverom, ismerősömet megkérdeztem, hogy ismerik e aztmondták hallotak róla és/vagy játszottak is vele. De a fejlesztők pénzéhes csótányok és elbaszták az egész játékot és már alig játszanak vele pár ezren, senkisem ismeri már. Mondhatni legendás játék volt.



Szóval rátérek a tárgyra, kicsit hosszú, de rövidebben nem tudom megfogalmazni. szögezzük le: 16 vagyok, de apám üzletember, ergó nyílván engem is érdekel az üzleti világ, befektetés stb..gondolkodtam is mit kéne kezdeni magammal így 16 évesen üzlet terén, eddig annyira jutottam hogy a legjobb hogy a tudásomba fektetek és veszek pár kurzust... de eszembe jutott egy ötlet..... mégegyszer mondom, csak egy ötlet, egyenlőre semmi komoly. Eszembe jutott hogy mivel úgyis szar a game, illetve énis mindig visszasírom a régi szép időket amikor játszottam a játékkal és szerettem, anno 2009 től 2014-ig....arra gondoltam hogy mivel van apámnak pár jó befektetése, így meglehetne venni a játék fejlesztésének jogait és a fejlesztő csapatot Vagy az utóbbit nem, és magyarokkal lehetne akkor dolgozni. És a játékot rendbe tennénk, és olyan lenne mint a régi, nem abszurd árakon adnánk mindent amit néhány ember engedhetne meg magának és nagy híre menne és nagy eséllyel a régi játékosok is visszatérnek, a játékosbázis (lehet időbe telne) de megsokszorozódna, ebbe biztos vagyok. és ha minden normális áron van fix, hogy az összes játékos havonta pár ezret beleköltene, én tudom, mivel régen sokat játszottam vele, és sok embert ismertem, köztük magamat is, aki így volt ezzel. Mégegyszer, ez csak egy gondolat.. Nyílván nem kevés lenne, de mennyiért lehetne felvásárolni? már írtam nekik emailt, és nyitottak rá, hogy eladják, de arra nem válaszoltam gondoltam előszőr írok ide :) . ti milyennek látjátok ezt az ötletet, mik a prók és kontrák? tudom ez nem ilyen egyszerű de mondom hogy ez csak egy ötlet.


Köszi ha elolvastad kíváncsi vagyok mindenféle megközelítésre, üzleti vagy bármilyen másra



2020. júl. 28. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Havi 3-4 millió egyedi látogatójuk azért még van.


Csak maga a website value 2,5 millió $


Elhiszem, hogy üzletember az apád, de nem gondolom, hogy laza 1 milliárdot kiad egy játékra.

2020. júl. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Ha édesapád annyira benne van az üzleti világban, akkor valószínűleg érthetően el fogja neked magyarázni hogy ez miért egy bukó üzlet.
2020. júl. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Végeztél releváns piackutatást amivel alá tudod támasztani, hogy van igény a játékra? Vagy csak a MEGSZÉPÜLT emlékek vannak?

Mekkora lenne a havi átlag fizető bázis? Mennyit fizetnének be? Mennyi idő alatt térülne meg maga a befektetés és kezdene profitot termelni?

2020. júl. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szuper, hogy 16 évesen már eljutottál erre a szintre, hogy ilyeneken gondolkozz! Ez egy hatalmas respect!


Egy létező és leáldozó félben lévő vállalkozást felvásárolni és sikerre futtatni óriási munka. A teljes fejlesztő csapatot pedig nem küldheted el, mivel biztosra veheted, hogy lesz köztük jó pár kulcsember, akik már a platform kialakításánál is részt vettek. Ők ismerik a programkódok legapróbb részleteit, ha valami balul sül el, ők tudják a válaszokat, ők a know-how. Namármost képzeld el, hogy egy 51-100 fős orosz középvállalkozást kell irányítanod úgy, hogy a játék ne csak stagnáljon, hanem még meg is újuljon! Beszéled a nyelvet? Értesz a programozáshoz? Koordináltad már 51-100 fő napi munkáját? Honnan fogod tudni, kik a kulcsemberek és kik a "henyélők"? Tudod, hogy mi az, amit még nem tudsz?


Ilyen szempontból lehet, hogy jobban jársz, ha egy saját játékot hozol létre!

2020. júl. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértve az utolsóval: ez egy túl nagy falat, még ha a kezedben lenne a pénz garantáltan belebuknál.


Ha ez érdekel, fejlessz saját játékot. Valami egyszerűbbet.

Ha nem akarsz megtanulni hozzá programozni, és csak a befektetés/vállalkozás/profit része érdekel, kérj induló tőkét és próbáld meg összeeszkábáltatni programozókkal azt amit szeretnél, úgy ahogy szeretnéd. Valami kis szutyok játékot az app store-ba mit eladhatsz 2 dollárért iphonera, és megcsináltatod indiaiakkal a freelanceren hogyha megvan az ötlet.


Aztán meglátod majd, megy-e neked a menedzsment része, hogy le tudod-e kommunikálni az ötleteidet és az sül-e ki belőle amit akarsz.

2020. aug. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!