Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » OLX-re felrakhatom-e a Game...

OLX-re felrakhatom-e a Game Maker (8.1) -vel készült számítógépes játékprogramjaimat eladásra?

Figyelt kérdés
Szeretném legálisan eladni a programjaimat, amelyek állnak: kompatibilis exe kiterjesztésű fájlból, védett zenék részleteinek módosításaiból és sajátkészítésű képekből, háttérekből. Hogy tudnám ezt megtenni?

2014. jún. 17. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:

senkinek se fog kelleni. főleg oxl-en nem.

főleg ha totál jogellenesen csináltad. a zenéket nem módosíthatod ha védettek, a maker pedig fizetős cucc.

2014. jún. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha a GM jogtiszta (megvetted) és a többi alkotóelemmel sem sértesz jogokat felteheted. Viszont hacsak nem alkotsz nagyon nagyon kiemelkedőt, senki nem fogja megvenni. Esetleg fejlessz androidra, felteheted a playre, ott legalább már az esély megvan.
2014. jún. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Game Makernél nem tudom hogy megy, de van egy másik szerkesztő amiről biztos hallottál már, a Unity. Csak azért hoztam fel, mert ott pl. ha legálisan akarod művelni az eladást akkor a bevételed egy bizonyos százalékát a cégnek kell adnod. Ami szerkesztés során felhasznált képeket, zenéket, sőt még a hangokat is illeti, alapvetően néhány licensz szokott előfordulni. De ugy látom ezt már tudod. Amelyik felhasználható anyagnál megengedték hogy módosíthatod és jövedelemszerzés céljából is felhasználhatod, nyugodtan szerepelhet a játékban. De a magánvéleményem az hogy ha minde erre odafigyelsz és mindent a szigorú törvények szerint csinálsz, a fél életed elmegy mire elkészítesz egy játékot egyedül, és olyanoknak kellene a Te munkádból bevételéből részesülni akik meg sem érdemelnék. Persze ezt csak igy lesarkítva fogalmaztam. A zene és talán a 3d-2d-s modellek jogtisztaságára érdemes jobban figyelni. Olx-en meg jófogáson is sokkal jogtalanabb dolgokat is láttam már nagy tételekben,minthogy a te saját készítésű játékoddal kötekedjenek. Nagyon ritka és nagyon aljasnak kell lenni hogy ebbe belekössenek. Ha komolyabban érdekel a dolog, és úgy érzed nagyjából rendben vannak a felhasznált anyagaid licenszei, a helyedben olyan rendszerbe tenném a játékom mint pl. a steam(de vannak kevésbé komolyak is,ezt csak példának hoztam fel) ahol viszonylag olcsón letölthető lenne igy többen vennék meg.Lényeg hogy higgy benne, nyitottan állj hozzá sok sikert hozzá!
2014. jún. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezek a válaszok sokat segítenek. Még egy dolog érdekelne: ezek mellett megtehetem-e azt, hogy az utcán kis asztalokon árusítsam a "termékeimet", úgy hogy nem adok róla számlát?

Pl.: karácsony előtt egy héttel kiállnék egy ismerősömmel, mondjuk a főtérre és ott akarnánk eladni a programjaimat szépen becsomagolt tokokban számla nélkül, ez legális-e?

2014. jún. 18. 14:01
 5/5 anonim ***** válasza:
NEM! Ezért ha megfognak 400-500 ezres büntit kaphatsz.
2014. jún. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!