Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATÁS egyéni vállalkozó...

Kissné Tahi Erika kérdése:

KATÁS egyéni vállalkozó vagyok. Amennyiben alkalmazottat szeretnék felvenni, akkor is csak 12 millió a keretem? Az alkalmazott bérével és járulékával csökken a keret, vagy azt elszámolhatom? Hogyan működik ilyen esetben?

Figyelt kérdés

2020. aug. 16. 23:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

“Amennyiben alkalmazottat szeretnék felvenni, akkor is csak 12 millió a keretem?” igen



“Az alkalmazott bérével és járulékával csökken a keret, vagy azt elszámolhatom? “ nem


“Hogyan működik ilyen esetben?” Ugyanúgy, mint alkalmazott nélkül

2020. aug. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor ez így nem igazán gazdaságos, jelenleg megközelítem a havi 8-900 ezres bevételt, egy alkalmazottal már túl lépném a keretet. Köszönöm mégegyszer!
2020. aug. 17. 00:32
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Akkor nem katázni kell. Keresd a könyvelődet és elmondja a lehetőségeidet.
2020. aug. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy van értelme KFT-t alapítani évi 15-16 milliós bevételre. Mert kb. 3-4 millióval lépném túl a KATA keretet. Maradok egyedül hivatalosan, a többit megoldom jó magyar szokás szerint :-) Ha már arra sincs lehetőség, hogy munkabért le lehessen írni, akkor marad a fekete munka.
2020. aug. 17. 00:38
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem katás adózású ev is lehetsz vagy egyéni cég is, beszélj a könyvelőddel!
2020. aug. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Bt is létezik.
2020. aug. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bt-nek sok értelme nem lenne.
2020. aug. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A KATA egy adózási mód, megvannak a határai,viszont léteznek más adózási módok is egyéni vállalkozóknak, ezért kéne könyvelővel beszélni. Az alkalmazott sehogy se olcsó, max ha nyugdíjast foglalkoztatsz. Azt kell eldöntened, hogy jó-e most így neked vagy növekedni szeretnél, mert a katát már így is kinőtted szerintem, ha ilyen bevételeid vannak. Igen másban több az adó, de többet is kereshetsz.
2020. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Mit dolgozol, hogy ekkora a bevétel?
2020. aug. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pályázatíró és projektmenedszer vagyok, az elmúlt két évben startup vállalkozások fejlesztésére tértem át, elég jövedelmező lett.
2020. aug. 17. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!