Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit tennél, ha alkalmazottad...

Mit tennél, ha alkalmazottad azzal a kéréssel fordulna hozzád, hogy úgy alakult hogy azzal kellene együtt dolgoznia, akinek az apja annak idején halálra gázolta az ő apját s nem akar vele együtt dolgozni?

Figyelt kérdés
2020. máj. 31. 15:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Keresnék nekik külön helyet.
2020. máj. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Az attól függ, hogy lenne-e reális lehetőségem valamit tenni az ügyben. Nyilvánvalóan minden tőlem telhetőt megtennék, hogy ne legyen kellemetlen a dolgozóimnak, de persze csak az ésszerűség határain belül. Ha mondjuk összesen egy kis irodánk van, amiben dolgozik 4-5 ember, akkor nem tudom, hogyan tudnám megoldani, hogy ne legyenek egy légtérben. Max. azt tudnám felajánlani, hogy lehetőleg nem adok nekik közösen megoldandó feladatot. De még ezt sem lehet feltétlenül megígérni egy olyan helyzetben, ahol adódhat úgy, hogy az embereknek együtt kell dolgozniuk.

Elvárnám, hogy ők is tegyenek meg mindent azért, hogy a személyes problémáik ne hátráltassák a munkát, és ha erre valamelyikük nem képes, akkor attól végül el kellene köszönnünk.

2020. máj. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit tudnék tenni, mire lenne lehetőségem.

A másik illető is az én beosztottam? Milyen viszonyban vagyok a másik felettesével? Ki és milyen pozícióban dolgozik? Mennyire mozdítható cégen belül bármelyik is?

2020. máj. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Van két iroda így csak tollvonás kérdése, de az egyiket felfele kellene buktatni. (Lefele szoba se jöhet mert egyiknél sincs rá ok). Melyiket jobb? Hisz a másik se tehet semmiről, s nem is neki van baja.
2020. máj. 31. 16:03
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon nem egy tollvonás kérdése valakit "felfelé" buktatni magánéleti indokra hivatkozva.

Tuti ki fog derülni, mert minimum 4 ember tud róla + HR és ez nagyon oda tud vágni mindkét iroda moráljának. Az értelmesebb dolgozóknál egyenesen annyira ki is vághatja a biztosítékot, hogy el is mehet akár, ha van rá lehetőség. Én ilyen akciót nem vállalnék be az biztos


#3

2020. máj. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem kell hivatkoznom.
2020. máj. 31. 16:20
 7/17 anonim ***** válasza:
64%
És, majd az unokájuk sem fog együtt dolgozni a másik unokájával? Utána meg a déd- és ükunokák? Azért, a másik ember nem tehet, hogy az apja mit csinált. Miért kell őt azért büntetni? Értelmes emberek tudják ezt kezelni. Én leültetném őket, hogy beszéljék meg. Ha látnám, hogy az egyik nem képes ezt kezelni, attól megválnék. Olyan munkatársra nincs szükség, aki szítja a feszültséget egy kis munkahelyen.
2020. máj. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ez olyan morális kérdés, amiben azonnali döntést kell hoznod. Valamelyik félnek mennie kell. Hosszú távon a cég érdekei fognak sérülni a személyes konfliktus miatt, pláne ha személyesen is kérte az egyikük. Mérlegelni kell mely kolléga a jobb munkaerő szakmailag. Aztán dönteni kell. Ha semmiképp nem akarod elveszíteni egyiket sem, mert tegyük fel két olyan munkaerőről van szó, amilyet szökőévente lehet találni, akkor ha nincs más megoldás, egyiket "felfelé kell buktatni". Akkor is ha nem érdemelte ki, csakhogy ne legyenek egy légtérben. Ha így állnak most egymáshoz, akkor hiába ülnétek le megbeszélni a dolgot, hosszútávon egy ilyen morális jellegű ellentét nem fog feloldódni, ahogyan az illető halott édesapja sem fog feltámadni a halálból. Nekem ez a véleményem. Szerintem minden ember pótolható, kérdés, hogy a cég érdekeinek mi a jobb. Sok cégnek mindegy ki az utánpótlás, csak fizetni ne kelljen, a szakmai tudás nem számít. A másik véglet, hogy a cég érdekei számítanak és a dolgozó képességei.
2020. máj. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
11%

"Valamelyik félnek mennie kell."


Oh yeah, azért, mert próbálta megbeszélni a főnökkel, hogy önhibáján kívül feloldhatatlan ellentétei vannak az egyik kollégájával, és ezért kirúgják?


Ahelyett, hogy adnának neki egy másik irodát ahol nem kell találkoznia vele, meg nem is kell vele kapcsolatot tartania?


Mint a pinty, úgy mennék a munkaügyi bíróságra, az előzmény kérést bemutatva megnyerve a pert, a munkáltató által fizetendő kártérítést és a bíróság által kikényszerített eredeti munkakörbe visszahelyezést.

2020. máj. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd végig a válaszomat és ne egy részét emeld ki.
2020. máj. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!