Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Most kezdtünk egy kis válalkoz...

Romancibula kérdése:

Most kezdtünk egy kis válalkozást legtöbbször postai utánvéttelel rendelnek tőlünk kis csomagokról van szó inkánbb kinéznek levélnek kb 20 gram. Az áruk 1000-2000 forint szokott lenni. A postán 2000 forint az utámvételes feladás ára.Olcsóbb megoldá?

Figyelt kérdés
Egy olcsóbb megoldást keresünk

#posta #utánvétel #Utánvételesár
2020. aug. 21. 00:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Foxpost?
2020. aug. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Szerződj a postával, akkor olcsóbb. Vagy valamelyik csomagküldővel.
2020. aug. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem a szállítás, hanem az utánvétel miatt drága (az a szolgáltatás, hogy azután fizetik ki, hogy megkapták az árut).


Egy 1000-2000 Ft-os árunál miért akarod utánvétellel küldeni? Olcsóbb terméket könnyebben vesznek előre fizetéssel (utalás, bankkártyás fizetés), mert kicsi a kár, ha mégis elbukják.

2020. aug. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerződj vagy foxpost. Bár ha vállalkozás, akkor minél több lehetőség annál jobb.
2020. aug. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Foxpostot én nem ajánlanám, nagyon sok városban nem lehet átvenni, az emberek zöme meg nem fog bebuszozni 30 km-t egy csomagért. Inkább akkor GLS-t vagy valamelyik másik futárszolgálatot mondanám. Sok cég azzal szállíttat, 1000-1200 Forint körül van utánvéttel a csomagküldés ára (a vevőnek, a cégnek nem tudom mennyi).
2020. aug. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
Igen ez az egyik negatívum. Igaz, hogy a foxpostnál is van házhoz szállítás, de az meg árban hasonló, mint a posta. Illetve ahogy tapasztaltam foxposttal csak csomagautomata lenne, az meg nem biztos, h van a városban, illetve a vásárló házhoz, kézbe szeretné. Azért lenne jó több lehetőség, vagy szerződni valamelyikkel ami eleget tesz a az elvárások nagyobb részének. Olcsó és elérhető.
2020. aug. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Foxpost jó, mint egy kiegészítő lehetőség, esetleg GLS és GLS csomagpontok is jók.
2020. aug. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Itt jön a 22-es csapdája. Mi külföldre akartunk volna elméletben értékesíteni, de a szállítás 8X annyiba került mint a termék. Ez a baj az olcsó termékekkel.
2020. aug. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Jó, de itt nem a szállítás hanem az utánvétel a drága.


Egy ajánlott levelet feladni nem 2000 Ft.

Postakész normál boríték 140 Ft (közepes 365) + ajánlott 350 Ft.



"A postán 2000 forint az utámvételes feladás ára" --> az utánvét a drága. Előre kell fizetni és akkor nincs ez a probléma.

2020. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9: 50 000 Ft-ig készpénzes kifizetéssel 650 Ft, bankszámlára utalva 400 Ft az utánvét díja. Tehát nem az utánvét a drága önmagában. Ezek az árak csomagra értendőek, mivel gondolom a kérdező is csomagként adott fel eddig mindent (mert máshogy nem fog 2 ezerbe kerülni egy feladás). Amúgy én szinte mindig utánvéttel szoktam rendelni, mert általában KP-ban van pénzem, illetve mert nekem egy egyszeri utalás a bankszámlámról 500 Forint felett van (kis összeg esetén).
2020. aug. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!