Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Számla nélkül lehet teljesíten...

Számla nélkül lehet teljesíteni előreutalás esetén?

Figyelt kérdés

Előreutalnak, aztán elkérem a számlázási adatokat (ami le van írva az utalás előtti tájékoztatóban, hogy kelleni fog a számlához). Viszont van, aki aznap elfejti ezt leírni. Ha szolgáltatást nyújtok, pl. tanácsadás több napra, akkor elkezdhetem-e már az utalás napján vagy másnap számla nélkül, vagy inkább (ha ez nem baj) várjam meg, amíg megadja a számlázási adatokat, kiállítom, majd teljesítek?


Én úgy tudom, hogy nem szabad számla nélkül teljesíteni, ez olyan, mintha a NAV csinálna egy próbavásárlást, fizetnének, de számla nélkül teljesítenék nekik pont, akkor meg is szívnám elvileg...


A boltban sem mondják azt, hogy itt a TV-d, holnap meg gyere vissza a számláért... A neten is ha bármit veszek, előreutalásnál mindig kellenek az adataim a számlához.


Egyéni vállalkozó, KATA, alanyi adómentes.



2020. aug. 22. 03:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem vagyok teljesen tisztában a dolgokkal, de nem is csinálok túl bonyolult dolgot. A lényeg az, hogy ha nem baj az, hogy elküldték a pénzt, de csak 1-2 nap múlva teljesítek, mert még nincs számla (és ezt le is írom nekik, hogy amíg nincs számla addig nem teljesítek), akkor ezen nem is változtatnék.
2020. aug. 22. 03:22
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha előre utalnak, akkor tessék szépen díjbekérőt csinálni, majd az összeg beérkezését követően kiállítani az előleg számlát. Miután megtörtént a teljesítés állíts ki egy végszámlát, amibe beforgatod az előleget, így a fizetendő összeg 0 lesz.
2020. aug. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Proforma számla kell.
2020. aug. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezek kis összegek magánszemélyektől, azaz előleg számla stb. nem szükséges.


Itt a lényeg az, 1000-ből 1 ilyen szokott előfordulni, és hogy olyankor nem baj-e, hogy addig nem teljesítek, amíg nincs számla?

2020. aug. 22. 12:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Itt nem a teljesítéssel van a gond, hanem azzal, hogy a pénz átvétele után nem adsz haladéktalanul számlát.
2020. aug. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem a KATA tanácsadó azt mondta, hogy van rá 8 nap. Most képzeld el a régi rendszerben, amikor hétvégén utaltak, de csak hétfőn tudtál róla, mert nem jelzett azonnal mondjuk a telefon SMS-ben, mint most. Hogy állítottam volna ki egyből számlát, mikor arról sem tudtam, hogy pénzt küldtek?
2020. aug. 22. 13:06
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem készpénzes számla, ott kell egyből számlát adni, ha jól tudom.
2020. aug. 22. 13:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Most azt volt a kérdés, hogy hogy kell ezt helyesen bizonylatolni vagy csak megerősítést vártál, hogy minden szép és jó?
2020. aug. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8 nap a teljesítéstől a számla keltéig van, nem az utalástól a teljesítésig!

Miért nem azt csinálod, hogy bekéred az adatokat, kiállítod a számlát, fizetnek és utána szolgáltatsz? Egyébként számla nélkül milyen jogcímen utalnak neked pénzt?

2020. aug. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem kell semmilyen számla 900.000Ft alatt magánszemélyek felé. Érdeklődnek, küldök nekik egy előre megírt tájékoztatót, amiben minden benne van, az is, hogy a számla kitöltéséhez kellenek az adatok, meg hogy elektronikus legyen vagy papír alapú, stb. Elküldi a pénzt, aztán megy is a számla aznap.


Beszéltem tanácsadóval, azt mondta rendben van, csak a teljesítés dátuma legyen az utalás napja, ha 1-2 nap a csúszás, ott nem gond, ha a, számla keltével megegyezik. Évek óta így csinálom, ha nem jó, így jártam, majd kifizetek egy büntetést. :D

2020. aug. 25. 18:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!