Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A magyar youtuberek hogyan...

A magyar youtuberek hogyan keresnek pénzt a videókkal, ha a youtube partnerség nem elérhető az országban?

Figyelt kérdés
Videókat lehet feltölteni, de a Youtube Partner Program, amin keresztül a videókkal pénzt lehetne keresni viszonylag kevés országban érhető el, és ezek közé Magyarország nem sorolható.
2020. szept. 5. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

A google első találata a Videómánia lett, rákerestem és ennek a magyar csatornának a nézettsége 358 444 614 megtekintés, értéke 527e USD, mai nap bevétele 173 USD, tegnapi 230 USD.


Innentől kezdve miről beszélsz kérdező?

2020. szept. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Te miről beszélsz kérdező? Elérhető M.O.-n is...
2020. szept. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Támogatott tartalom, termékelhelyezés. Abban van a nagy pénz.
2020. szept. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Miért pontoztatok le? Hihetetlenek vagytok. indokolja már meg aki lepontozott, hogy ugyan mi nem volt hasznos a válaszomban? Az én csatornám is monetizálva van...

A kérdés pedig konkrétan kijelentette hogy Magyarországon ez nem lehetséges. Valamennyi országban már igen, ahogyan a google adsense és admob is már.

Várom az indoklásokat, hogy a ténynek hogy ez létezik Magyarországon, miért mondotok ellent?

2020. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Ne akadjál ezen fenn!


Írtam ide híres magyar youtubereket, erre 0% lett és még a válaszomat is töröltették :)

Sokan nem hiszik el, ha nem valamelyik fideszes TV-én mondják, ez van.

2020. szept. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A kérdés azért került kiírásra, mert én is monetizálni szerettem volna a csatornám, de nem engedte, mert a lakhelyem Magyarországra volt állítva - írta is, hogy "You're not eligible for monetization, because Youtube Partner Program is not available in your country".


Ezután átállítottam a locationöm Amerikai Egyesült Államokra és azonnal engedélyezte volna, de nem csináltam meg végl, hiszen feltételezem, hogy a fizetésnél később IP cím alapján úgy is kiderülne, hogy nem valós a beállított lakhelyem.


Az ADsense én úgy tudom a reklámokért fizet elég csekély összeget, ÉS csak akkor ha végig nézik vagy rákattintanak a reklámra, viszont a Youtube Partner program viszont a nézettség után fizet.

2020. szept. 6. 08:52
 7/7 anonim ***** válasza:

nem tudom, neked miért azt írta, hogy Magyarországon nem elérhető, de elérhető Magyarországon is, csak nem mindenki számára egyforma mértékben.

meg kell felelni több különböző feltételnek. elképzelhető, hogy van olyan, aminek a te csatornád máshol megfelelne, de Magyarországon szigorúbbak a feltételek és ezért nem engedi így.


az elég valószínű, hogy a kifizetésnél vagy IP cím alapján beazonosítaná, hogy nem vagy amerikai - pl. nincs amerikai bankszámlád, lakcímed, stb.


a partner program is a reklámok megtekintése alapján fizet, csak más rendszerben. és a megtekintő lakhelye szerint más súlyozással fizet az amerikai és a magyar nézők után a piac mérete és a reklám értéke alapján.


a legtöbb YouTuber Amerikában és a világon máshol sem a YouTube-tól érkező bevételekből csinál igazán nagy pénzt (csak nagyobbat, mint Magyarországon), hanem az egyéb lehetőségekből.

ilyenek a nézőktől érkező közösségi támogatások, saját termékek, tanfolyamok, szolgáltatások értékesítése a nézőiknek, affiliate linkek megosztása, amik után jutalékot kapnak az Amazontól és más cégektől. szponzorációk, termékelhelyezések, előadások tartása, stb.

2020. szept. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!