Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék néhány élelmiszer...

Szeretnék néhány élelmiszer árut külföldről behozni és ithon eladni, forgalmazni. Felméréseim és számításaim szerint lenne rá sok vevő és elégedettség ill.nekem is valszeg megérné. Milyen engedélyek kellenének hozzá, és a vámot hogyan számítják ki?

Figyelt kérdés

Katásként működhet-e vagy inkább Bt. kellene hozzá.

Tapasztalata ha van vkinek adhat tippet hogyan kezdjem el.


(Kérek minden negatív válaszolót hogy kíméljetek)


2020. szept. 7. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Élelmiszer forgalmazásához NÉBIH engedély szükséges.


"Felméréseim és számításaim szerint lenne rá sok vevő és elégedettség"


Boltban vagy interneten árulnád?

Főállás vagy mellékfoglalkozás?

Ezenkívül javaslom, hogy még alaposan olvass utána a dolgoknak, mert jó nagy keveredés van még nálad - valamint keress egy könyvelőt is.


"Katásként működhet-e vagy inkább Bt. kellene hozzá."


A KATA az egy adózási forma, a BT pedig egy vállalkozási forma - ez két teljesen különböző dolog.

adózás lehet KATA vagy tételes költségelszámolás, ÁFÁ-s vagy nem ÁFÁ-s

Vállalkozás lehet egyéni, BT, KFT,. stb.


Élelmiszer forgalmazásához van-e raktárad? pl.

2020. szept. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hogy számoltad ki, hogy neked ez megéri-e? Ha azt sem tudod milyen formában és milyen költségekkel tudod importálni ezeket a termékeket?
2020. szept. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen. Csak 1 fajta árút szeretnék áthozni és itt eladni, ahoz nem kellene raktár hanem egyenesen a boltba ahol van kis raktárhelység és ha kell eladni már boltoknak is.

Főállásban csinálnám .

2020. szept. 7. 10:24
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt irtam hogy valoszinű megérné. Nyilván egy valoszínűségszámítás nem egyenlő egy 100%os eredménnyel.
2020. szept. 7. 10:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak, hogy a az áfa és vám nem valószínűségi változó...
2020. szept. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem kötekedést hanem segítséget várnék. Kértem szépen , tudatában vagyok ezeknek, attól még segítséget merek kérni és tanácsot. Olyan nagy baj?

Ha vki akar és megteheti az irjon, aki nem ért hozzá az max.csak kövesse a kérdést.

Jobb lenne ha a magyar nép összetartóbb lenne és jobban segítene egymást - hidd el mindenkinek könnyebb lenne .

2020. szept. 7. 10:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez nem kötekedés, pusztán keresztkérdések, amiket azért teszek fel, hogy leessen neked is a tantusz, hogy nincs értelmes üzleti terved.

Tudod a termék VTSZ-ét? Hogy legalább az vámfizetéssel el lehessen indulni? 27% áfa eleve játszik.

2020. szept. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nincs sok infom, de most akarok néhány információt beszerezni hogy teljesebb legyen a kép. Vagy soha ne érdeklődjem? Akkor sosem fogok fejlődni.

Tudom hogy tanácsadó kellene, de előtte még itt kérdezősködök , már bocs hogy merek kérdezni. De amint irtam fennebb nem muszálj válaszolni ha nem jön ugy igazán belüről hogy segíts.

2020. szept. 7. 11:00
 9/10 anonim ***** válasza:

" Csak 1 fajta árút szeretnék áthozni és itt eladni, ahoz nem kellene raktár hanem egyenesen a boltba ahol van kis raktárhelység"


Mármint, hogy Neked van boltod? Meg abban raktárhelyiség?

Mert ha nem, akkor ez bizony nem így működik, hogy "nem kell raktár", hanem szigorú előírások vannak, főleg élelmiszernél, amiknek meg kell felelni - különben meg sem kapod az engedélyt a forgalmazásra.


Csak hogy mondjak egy példát: nagykerben megvásárolt, azonnal értékesítésre kerülő ZÁRT, BONTATLAN üdítő forgalmazásához is kell raktár.

2020. szept. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező ha valaki kérdéseket tesz fel vagy felhívja a figyelmedet valamire, az nem kötekedés, épp ellenkezőleg: segítség. Nem kellene megsértődni.

Én pl. szólok, hogy a fent említetteken kívül kell le kell majd fordíttatnod az összetevőket magyarra. Bár ez a legkisebb költség, de ez is egy.

Ha olyan élelmiszer, ami hűtést igényel, akkor a szállítás még drágább lesz.

A valószínűség számítás semmit nem ér üzletnél. Üzleti tervet kell készítened.

Ha megsértődsz a segítő kérdéseken és válaszokon, az üzleti élet nem neked való, ott minden órában meg fogsz sértődni.

2020. szept. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!