Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyibe kerül elindítani egy...

Mennyibe kerül elindítani egy női ruha webshopot és mi alapján szerzitek be a ruhákat?

Figyelt kérdés
Most nem a weblap költségeire gondolok,és tudom h egyéni vállalkozónak kell lenni hozzá.Az lenne a kérdés,hogy mennyi és milyen értékben rendeltek először és hogy döntitek el,hogy milyen ruhákat fogtok árulni? Márkákat választotok? És honnan tudjátok h mire lesz kereslet? Úgy értem h nyilván nem csak olyan ruhákat rendeltek ami nektek tetszik személy szerint.

2020. szept. 22. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nos...

Amikor webshop-ként kezdtem, akkor

2005-ben még alapból nem volt olyan hú de népszerű a ruhák online rendelése. Gyakorlatilag már akkor, csak "dropshippingeltem". Bár inkább bizományi eladás volt. Szerződést kötöttem nagykerekkel UK, USA, ASIA területekről, hogy én biztosítom a kiskereskedelmi felületet Magyarországra, cserébe rendelhetek 1-1 darabokat is, valamint x% az enyém. Természetesen Kínában lévő nagykerek ki voltak hagyva a dologból, hiszen nem érte volna meg nekik, ők már alapból itt voltak.

2008-ban nyitottam először boltot. Én csak akkor kezdtem el ezekkel a kérdésekkel foglalkozni.


---Mennyit és milyen értékben?

Először volt meg az üzlet helye a Deáknál a Fashion Street-en. A mennyiséget a bolt mérete adta. Először nem akartam többet, mint amennyi az üzletet megtölti, plusz egy kis tartalék. Az érték szintén ettől függött, de a kezdő készletem 6millió volt boltonként, kivéve az első luxusruhásat, ott 10millió.


---Honnan tudtam mire lesz kereslet, hogy döntöttem el milyet árulok?

A maga módján de, kellett az, hogy olyanok legyenek a ruhák amik nekem is tetszenek. Hiszen így tudtam igazán ajánlani és eladni a vevőknek. A mai napig ott vagyok fizikailag, és dolgozom a boltjaimban. Mára már több is van.

1., ahol az elegáns, főképpen pántos, lenge, egyberuhákat, koktélruhákat, nagykalapokat, "luxus" ruhákat árulom, valamint az üzleti ruhákat, blézereket, kosztümöket, otthoni minőségi puha vékony kötött óriáspulcsikat, stb. Mindent ami a tipikus marketing reklámokban, filmekben, klipekben, képeken szerpelhetne.

2., ahol a szabadidőruhákat, farmerokat, sortokat, ujjatlanokat, kapucnis pulóvereket, gyakorlatilag minden átlagosat árulok.

3., ahol a szubkultúrákat elégitem ki, bandás pólókkal, hungarista ruhákkal, emo, goth, rocker, punk, cyberpunk, anime, stb.

4., ahol nemzetiségi ruhadarabokat, mint cheongsam, hanbok, kimono/yukata, şalvar, stb.

Gyakorlatilag lefedtem a legtöbb területet, de ügyesen szétszortírozva. Így mindenki aki keresgél, csak azokon a ruhákon kell átmenjen, ami az adott kategóriába tartozik. Aki lenge egyberuhát akar, annak nem kell a farmerokon, vagy bandás pólókon átverekednie magát. Ugyanez fordítva is igaz.


---Márkákat választok-e?

Is-is. Bár főképpen designerek vannak. Természetesen a szabadidős boltban ott vannak a Levi's/Lee/Oni/Wrangler farmerek, Nike/Adidas pólók/nadrágok, stb. De az első boltba például csak tervezőktől vannak ruhák, nem márka szerint.

A kedvenceim, és a legjobban fogyók például a Bloomingdale's tervezőié, Sau Lee, Kim Cami, Misook, Natori (fürdőruha), Nookie (estélyi), Pinko, Soia Kyo, Tadashi Shoji, Twee, Yumi Kim, Yummie Tummie darabok nagyon mennek.

2020. szept. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
...
2022. júl. 9. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!