Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Be lehet e indítani úgy...

Be lehet e indítani úgy egyéni vállalkozást, hogy rögtön szüneteltetve legyen, ne kelljen egy hónap adót se befizetni?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan?

2020. szept. 24. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
KATA-s vállalkozást semmiképpen, a tételes elszámolásút talán, de azért az adóhatóság sem most jött le a falvédőről: az ilyen vállalkozást szerintem kapásból elkezdi ellenőrizni.
2020. szept. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Amúgy meg nem értem, mi értelme van az ilyennek?

Tudsz racionális indokot mondani?

2020. szept. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ilyet, mert a vállalkozás alapítása aznaptól szól, szünetelni meg csak következő naptól lehet. Szóval legalább egy napot mindenképpen él majd.
2020. szept. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1: úgy tudom, KATA-ra át tudok majd térni, mielőtt a gyakorlatban is beindítanám a vállalkozást. A tételes elszámolású esetében hogy oldhatom meg a szüneteltetést? Mert ha jól tudom, mindig csak a következő hónaptól kérhető a szüneteltetés (esetleg már másnaptól is?), és úgy hiszem, hogy egy napot mindenképpen aktív lesz a vállalkozás, akkor meg az egész havi adót be kéne fizetni...


Azt nem értem, hogy az adóhatóság miért ellenőrizne egy olyan vállalkozást, ami épp frissen indult, és rögtön szünetel? Mi ellenőrizni való van rajta?

2020. szept. 24. 12:45
 5/11 A kérdező kommentje:
3: Én is ettől tartok...Az valahogy megoldható esetleg, hogy ne kelljen befizetni az a havi adót, vagy esetleg csak egy napit?
2020. szept. 24. 12:48
 6/11 anonim ***** válasza:

2-es kérdésére nem válaszoltál.

nem sok értelme van létrehozni egy vállalkozást majd szüneteltetni, akkor hozd létre, amikor majd szükséged lesz rá.

Katát létrehozni kis túlzással annyi munka, mint szüneteltetésről visszakapcsolni.

2020. szept. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6: pontosan akkor fogom létrehozni, amikor szükségem lesz rá, de ez nem jelenti egyben azt is, hogy a vállalkozás már a gyakorlatban is üzemel majd akkor. Először csak a hivatalos keretrendszer megléte fog kelleni.
2020. szept. 24. 13:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tételes vállakozó vagy, akkor napra arányosítunk, katánál kell teljes havit fizetni.
2020. szept. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8: Köszi, ez jól hangzik! Akkor legkevesebb egy napi adó (ami ha jól gondolom, kb: 3000Ft körül lesz) befizetésével kell számolnom, és utána már szüneteltetve lesz, az újraindításig nem is kell mást fizetni. Akkor meg -remélem- rögtön át tudok állni KATA-ra, és csak azt az összeget fizetni.
2020. szept. 24. 13:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak nem pályázni akarsz?
2020. szept. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!