Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szoktak olyat csinálni, hogy...

Szoktak olyat csinálni, hogy vesznek hitelre egy lakast melyet rögtön bérbe is kiadnak és az albérlők által fizetett pézből fizetik a havi törlesztőt?

Figyelt kérdés

Ezáltal a hitel lejárta után lesz egy lakás amit gyakorlatilag a bérlők kifizettek. Persze lehet a havi tőrlesztő nagyobb mint amit a bérlők adnak, ezt nem tudom.

Lehet egyáltalán ilyet csinálni? Megéri?



2014. nov. 30. 23:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Lehet ilyet csinálni. Az hogy megéri-e nagyban függ a lakás elhelyezkedésétől, méretétől és a törlesztőktől.
2014. nov. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%
Nekem már van egy ingatlanom így.. és ha lejár akkor jön a következő. Mivel nyugdíjunk nem lesz, én ebből (a bérleti díjakból) gondoltam megélni valamilyen szinten...
2014. nov. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
36%
Én gondolkodtam rajta, de olyanok, akik értenek hozzá azt mondták, hogy nem éri meg, mert nagyon magas a törlesztő, mondjuk 100 ezer Ft és 50-ért tudod kiadni az így mindenképp szívás, csak a bank jár jól, te nem. Lehet csinálni egyébként, úgy értem nem tiltja semmilyen törvény.
2014. dec. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Szoktak, és a nagy részük bele is bukik.

Pár dolog, amit érdemes átgondolni:

- adózni is kell a bevételből

- a lakás állagmegóvásáért te felelsz, ha tönkremegy a bojler, azt te cseréled, egyéb dolgok

- nem úgy működik ám, hogy a lakás az év 365 napjában ki lesz adva - érdemes évi 10, max. 11 hónappal kalkulálni

- ha emelkedik a törlesztőd, próbálhatod emelni a lakbért, csak faképnél leszel hagyva

Aki meg lakás bérbeadásból szeretne mellékes jövedelmet 30 év múlva, azon csak mosolyogni tudok. 30 év múlva leszünk 8, talán 8 és fél millióan, ennek minimális része lesz 30 év alatti, és amúgy is óriási lakástöbblet lesz a jellemző. Ha nem a Deák téren veszel luxuslakást, várhatsz, mire te azt kiadod.

2014. dec. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az informatív válaszokat :)
2014. dec. 1. 08:00
 6/23 anonim ***** válasza:
55%

# 4


Csak 30 év múlvára ki fog halni a "vidék" teljesen és a lakosság 95%-a centralizálódni fog abban a pár nagyvárosban, ami van MO-n.

2014. dec. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
55%

Lehet mosolyogni, de szerintem nem csinál hülyeséget az a válaszíró.


Írja, hogy már van egy lakása ami ki van adva és egyben lakik. Tervez még egyet venni. Elmegy majd nyugdíjba, valamennyit azért fog kapni, csak keveset. Ehhez lesz 2 lakás, ami ki tud adni, akár piaci ár alatt is. Három helyről fog neki pénz jönni.

2014. dec. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:48

Attól függ a leányzó fekvése, hogy milyen ingatlanja van (tégla? panel? gépesített? mekkora?), és főleg hol (Budapest belváros? Békéscsaba? Iszapszentgilisztás?).

2014. dec. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
26%

és szerinted nyugdíjasként, 70 évesen (mert addigra annyi lesz a korhatár), hogy fogja az albérleteket kontrollálni, adózni, a szükséges festéseket, állagfelújításokat elvégezni / elvégeztetni ?


és addigra jó eséllyel a lakást sem fogja tudni eladni, mert szart se fog érni

2014. dec. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
27%

# 9


Most azért hatalmas butaságokat beszéltél, ugye tudod?


Mi is adunk ki albérleteket.


1., Nem mi festjük, hanem egy festő. Ahogy az esetleges szerelési munkákat sem mi végezzük el, hanem egy szakember.

2., A "managelés" alatt nem tudom mit értesz. Hónap 5-ig megérkezik az utalás a számlára a bérlőtől, az adózást meg intézi a könyvelő. Nem kell egy főbérlőnek "verőemberként" 1-jén este ott toporognia a normális bérlő küszöbén

3., Már miért érne "xart sem" az ingatlan 20-30 év múlva? Manapság már min. 50 évre építenek minden ingatlant, de a belvárosi házak már 100+ évesek és köszöni, remekül vannak és lesznek még valószínűleg legalább ennyi ideig.

2014. dec. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!