Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi tudok tenni akkor, ha a...

Mi tudok tenni akkor, ha a vevő nem adja meg a számlázási adatait?

Figyelt kérdés
3 napja utaltak úgy, hogy e-mailben vette fel velem a kapcsolatot a vevő. Mivel kis összegekről van szó, meg alanyi adómentes KATA-s vagyok, így nem szoktam bajlódni díjbekérőkkel stb., mert nem kötelező. Egy szimpla befizetési tájékoztatót kapnak, ami alapján be tudnak fizetni és abban kérem is a számlázási adatokat. 2 év alatt ezzel nem volt probléma, pár ember maximum egy nappal később küldte is az adatokat, de ez az ügyfél még vissza sem ír az e-mailekre. Érdekes, írt, hogy fizetni szeretne, fizetett is, azóta meg nem is érdekli a pénze (nem teljesítek számla nélkül, pont az ilyen esetek elkerülése miatt). Ha lejár a 8 nap, akkor küldjem vissza a pénzt, vagy cím nélkül ilyen esetben sem lehet számlát kiállítani?

2020. szept. 29. 15:20
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Az lényegtelen, hogy a vevő mit ad meg, az az ő felelőssége, nekünk nem kell ezt ellenőrizni. Viszont ha nem ad meg adatokat, én meg csak úgy beírok valamit magamtól, az már az én hibám, abból baj lehet. :)
2020. szept. 29. 17:24
 12/20 anonim ***** válasza:
13%

11.-re.


Aha...és a NAV-nak...vagy a NAV neked, hogyan igazolja, hogy te írtál kamut, vagy a vevő hazudott?

Meg miért is ellenőrizné? Gondolom nem fegyvert, vagy engedélyes vegyszereket árulsz.

2020. szept. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%

"Meg miért is ellenőrizné?"


BÁRKIT ellenőrizhet a NAV - ezt nem tudom, miért nehéz elhinni...


És mégegyszer mondom - akár próbavásárló is lehet a vevő.

Szóval a kérdező jól teszi, ha nem megy bele az efféle sumákolásokba.


Arról nem beszélve, hogy nyilván internetes eladásról van szó, bármikor nyomonkövethetőek a dolgok, utólag is. Kicsit sem lenne feltűnő, hogy az eladónak nem ír a vevő egy sort sem, mégis megvannak az adatai.

2020. szept. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, 2-es vagyok: még valami eszembe jutott, mit tehetnél: Kaptál egy utalással pénzt. Elvileg az utalásnál nem csak a számlaszámnak, hanem a névnek, "feladónak" is látszania kellene. Próbáld meg ez alapján kinyomozni.


Nekem egyszer egy vevő egy csudának nem akart számlát valamiről, se elárulni a nevét, viszont tudtam róla, hogy xy boltot vezeti egyéni vállalkozóként. Beírtam a bolt nevét a google-ba, az kidobta, hogy mi a cég neve, ki a vállalkozó, én meg szépen megírtam rá a számlát :D

2020. szept. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Magánszemély. Próbáltam az OTP-nél, ők nem adhatnak ki adatokat, csak a neve van meg, meg egy e-mail cím. Ezt a hetet megvárom, ha semmi, akkor visszaküldöm a pénzt szerintem.
2020. szept. 29. 19:47
 16/20 anonim ***** válasza:
86%
Azért én mindenképpen írnék még neki, hogy ha nem ad meg adatokat a héten a számlázáshoz, akkor jövő héten visszautalod neki a pénzt.
2020. szept. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
37%
Ööö...nem értem...te dolgoztál neki, ő kifizetett, de nem adta meg a címét, erre vissza adod a pénzét? Vagy mi?
2020. szept. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
70%
17-es, nyilván vásárolt tőle valamit... Nem nehéz, nem bonyolult kitalálni :-)
2020. szept. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
86%
Írta is, higy teljesítés mpg nem történt.
2020. szept. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Szerencsére megkaptam az adatokat ma. :)
2020. szept. 30. 13:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!