Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi tudok tenni akkor, ha a...

Mi tudok tenni akkor, ha a vevő nem adja meg a számlázási adatait?

Figyelt kérdés
3 napja utaltak úgy, hogy e-mailben vette fel velem a kapcsolatot a vevő. Mivel kis összegekről van szó, meg alanyi adómentes KATA-s vagyok, így nem szoktam bajlódni díjbekérőkkel stb., mert nem kötelező. Egy szimpla befizetési tájékoztatót kapnak, ami alapján be tudnak fizetni és abban kérem is a számlázási adatokat. 2 év alatt ezzel nem volt probléma, pár ember maximum egy nappal később küldte is az adatokat, de ez az ügyfél még vissza sem ír az e-mailekre. Érdekes, írt, hogy fizetni szeretne, fizetett is, azóta meg nem is érdekli a pénze (nem teljesítek számla nélkül, pont az ilyen esetek elkerülése miatt). Ha lejár a 8 nap, akkor küldjem vissza a pénzt, vagy cím nélkül ilyen esetben sem lehet számlát kiállítani?

2020. szept. 29. 15:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Igen, pénzt visszautalod és nem teljesítesz, ennyi.
2020. szept. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Cím nélkül nem lehet számlát írni.

Megírod neki, hogy köszönöd a vásárlást, de sajnos addig nem tudod küldeni az árut, amíg meg nem adja a számlázáshoz az adatokat, mert Neked muszáj számlát kiállítanod.


Amúgy vigyázz, mert ez akár egy NAV-os próbavásárló is lehet, aki "bepróbálkozik", hogy mennyire tartod be a szabályokat.

2020. szept. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Az f.sza... Várjam meg a 8 napot azért? Azt hiszem addig lehet várni a számlával, bár olvastam olyat, hogy ha nem az én hibámból ez több lesz, pl. a vevő nem adja meg az adatait, akkor ez lehet több nap is.
2020. szept. 29. 15:28
 4/20 A kérdező kommentje:

Ezt mindig meg szoktam írni, ha nem adja meg azonnal az adatokat, hogy számla nélkül nem tudok teljesíteni. Ilyenkor a legtöbb ember azonnal elküldi az adatait, hirtelen fontos lesz. :D


Viszont ő azóta sem küldte, pedig neki is írtam.

2020. szept. 29. 15:30
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, megbetegedett.

Nemrég eladtam egy könyvet a Vaterán, leütötte a vevő, de amikor megírtam az adatokat, már 39 fokos lázam volt, tök hülyeséget írtam végösszegnek (postaköltséggel együtt), de szerencsére megírtam, hogy kell egy pár nap, míg jobban leszek, ne utaljon és utána még jó pár hétig nem kapta meg a könyvet, mert kórházba kerültem. Mikor kijöttem, akkor utalt. Végig kommunikáltam, írásban, telefonon, Ő meg szerencsére türelmes volt.


Ezt csak azért írtam meg, mert bármi lehet.

Egyszer meg egy vevőm tűnt el, mint a kámfor - kiderült, 2 héttel hamarabb szült, mint ahogy kiírták.

Szóval nem lehet tudni, mi az oka a vevőd eltűnésének - türelem :-)

2020. szept. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
A 8 nap az nem erre vonatkozik. A 8 nap arra vonatkozik, hogy a teljesítéstől számítva van 8 napod számlázni. Mivel nálad nem volt teljesítés, ezért ez a szabály nem játszik. Várhatsz bármennyit, ahogy jónak látod. Én max péntekig várnék, ha addig nem reagál semmit sem, akkor pénz visszautal, e-mail kiküld, hogy ennyi volt és elfelejteni az egészet.
2020. szept. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! Mindenkinek ment a zöld kéz. :)
2020. szept. 29. 15:53
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Beírod: Vác, Fő utca 22/B., 2. emelet, 5. lakás. Gipszh Jakab
2020. szept. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
Aztán ha pont próbavásárló az illető, akkor jól meghurcolják miatta. A hamis bizonylatolás nem játék.
2020. szept. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
44%

9.-nek.


És azt honnan tudod, hogy a vevő az igazi adatait adja meg? Én sem szoktam soha.

2020. szept. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!