Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek így megérheti-e...

Szerintetek így megérheti-e állatfarmot üzemeltetnem?

Figyelt kérdés

Faluban születtem, az egész rokonságom nagyon jól ismeri az állatokat, régen sok haszonállata volt a családnak. Ma már nincs, mindenki másból él.

Én azóta már külföldön dolgozom és jól keresek, ezt a munkát nem akarom elhagyni. De az állatok iránt szeretetem és a vállalkozókedvem akkora, hogy szeretnék egy egész állatfarmot úgy, hogy a piszkos munkát nem nekem kellene elvégezni. Mivel külföldön nemcsak a fizetés magas, de minden drága, ezt itt nem engedhetném meg magamnak. Én arra gondoltam, hogy a külföldi munkám béréből Magyarországon finanszíroznám egy farm fenntartását. Ebből a munkámból megengedhetem magamnak, hogy egy vagy két magyar ember bérét álljam, akik az állatok gondviselői lennének, és szerintem a családom is be tudna segíteni, de vállalkozás lévén a bevételnek vissza kell hoznia a kiadásokat hosszútávon, tehát nem ebből akarnám finanszírozni mert akkor az azt jelentené, hogy veszteséges a vállalkozás, nem érné meg fenntartani... hosszútávon a cég saját magának teremtené meg a költségeket.


Részletezve, mindenféle haszonállatról lenne szó. Baromfi, sertés, tehén, kecske, juh... a telek megvan rá.

És minden, amit ezekből hasznosítani lehet, az jelentené a bevételt.


De mivel én távol lakom és csak időközönként tudok hazalátogatni, ezért azon kívül, hogy én finanszíroznám, az ügyek intézését és mindenféle munkát másra kellene bíznom. A családtagjaim értenek hozzá, de nincs pénzük, nekem van, de én nem vagyok ott.


Szerintetek ez így kivitelezhető?



2020. okt. 3. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Kivitelezhető, de nem egyszerű úgy, hogy meg is érje. Mindent tartani lehet nem a legjobb ötlet, mert sok állatnak sokféle takarmány, igénye van. Egy adott fajra specializálódni lehet jobban megéri. Pl csak csirke és tojás forgalmazás. Sajnos profitot termelni ezen a szektoron nehéz kicsibe. Most 20 csirke 20 tojás naponta 50 ft egy tojás, tehát 1000 Ft. most két ember órabérben legalább 400 tyúk :)
2020. okt. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Egyes elég jól leírta a választ.

Amit még hozzátennék: ez távolról vezényelve, még ha családtagjaid is besegítenek, sem igazán fog menni, mégpedig azért nem, mert nagyon nehéz olyan embert találni, aki tisztességgel, becsületesen elvégezné a munkát, nem fog becsapni, nem fog hazavinni egy-két tyukot, hogy elvitte a róka, stb.

Aztán: olyan kemény szabályozások és adók vannak, hogy egyszerűen nem éri meg: nem véletlen, hogy a szüleid is abbahagyták. Drága a táp, drága az állatorvos, olcsón nem nagyon találsz munkaerőt, ha tisztességesen megfizeted, akkor meg veszteséges leszel.

Baromfinál pl. elég egy madárinfluenza, oszt jónapot!

Többféle állatot tartani meg tényleg nem éri meg, csak úgy, ha saját magadnak tartod - mert mint írtam, szigorú szabályozások, előírások vannak, ha eladásra is akarsz termelni.


"Most 20 csirke 20 tojás naponta 50 ft egy tojás, tehát 1000 Ft."

Így van, de egy ember órabére NETTÓ 1.000 ft. Tehát napi 1 órai munkával már veszteséges vagy, mert adózni is kell a dolgozó után. Ha nagyobb tételben termelsz, akkor meg más gondok, költségek is adódnak:

nagyobb tételnél már a tojást csak pecsételve lehet eladni, amiről pl. itt olvashatsz:

[link]

2020. okt. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

És meselj mar nekem, ki fog dolgozni a farmon ?

Én már tanulok ukranul nálunk már nincs magyar , akkor ki fogja felügyelni a munkát ? 3 órára hagyom ott őket és már kész a káosz.


A te pénzed, ki lesz az aki majd felügyeli hogy ne menjel tönkre ? Elmondom mi lesz , van az a penzszaro gyerek külföldön omleszti haza a pénzt és ok meg elcseszik mert jön a pénz.


Próbáld ki, és 2 év múlva írd le mennyit buktal.

2020. okt. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok :D kicsit jobban belegondolva, még is csak megvalósítható. Egyedül modern rabszolga tartással, pl 2 ember szállásért, kajáért és kevés pénzért dolgozna neked - én is gondoltam már ilyenre, h elmennék dolgozni valami hasonló helyre, kaja legyen, szállás legyen, ne kelljen olyan sokat dolgozni(mezőgazdaságba sokat kell) és kapjak is érte valamennyi pénzt. Egyfajta kiszakadni a mókuskerékből szindróma, sokan vagyunk, így szerintem időnként. Szépnek tűnik messziről, h kint a természetben nem napi 8 órát pl a gép előtt ülve kell dolgozni, csak az nem, h 365 napot kell dolgozni egy évben és nem napi 8 órát, hanem 10-12-t legalább.
2020. okt. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

"Egyedül modern rabszolga tartással, pl 2 ember szállásért, kajáért és kevés pénzért dolgozna neked -"


Tudom, hogy csak félig komolyan írtad, de ahhoz, hogy rabszolgát tartson valaki, kell egy rabszolgatartó: ez pedig távolról, egy másik országból nem fog menni.

2020. okt. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Jó de mondta hogy van rokona, azok felügyelnék.
2022. jan. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Meg azért az állatok is kapják meg rendesen ami nekik jár, ne járjatok úgy mint Orwell meséjében volt.
2022. jan. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!