Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ahhoz, hogy YouTube csatornábó...

Ahhoz, hogy YouTube csatornából vállalkozást csináljak és KATA formájában adózzak, kell valamilyen végzettség?

Figyelt kérdés

Zenei csatorna...


Egyszer a közelmúltban azt olvastam valahol, hogy ezzel variálnak valamit és lehet hogy végzettséghez kötik.



2020. okt. 8. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Nem fog annyit termelni egy YouTube csatorna, hogy a KATA-t fizesd havonta. Hacsak nem szórod tele fizetett szponzorációval, de akkor meg keszoknak az emberek a csatornádról. Én is mindig elkattintok azokról, amiknek a videóiban is reklámokat kell bámulni. Az elején egy darab 5 másodperc után elkattintható még belefér nekem, semmi más.
2020. okt. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

"Hacsak nem szórod tele fizetett szponzorációval, de akkor meg keszoknak az emberek a csatornádról."


Ezt meséld be azoknak a youtubeos influencereknek is akik 1-2 millió Ft-os szponzor deal-eket írnak alá. :D

2020. okt. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell végzettség hozzá.
2020. okt. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Bőven többet termelne már most, hogyha nem lenne kikapcsolva az AdSense.

És nem Magyarországról néznek többnyire. Így magasabb lenne a CPM, mint a legtöbb magyar csatorna esetén...

Pl. Múlt hónapban 2.8 százalék volt a Magyarországi megtekintése, 12 százalék az U.S.A-ből jött, és a legnagyobb az az “egyéb” volt...

2020. okt. 8. 13:44
 5/11 A kérdező kommentje:

Még szponzorok nélkül is meg lehet élni belőle...

Én majd be szeretném kapcsolni egyszer a csatorna tagságot is, de egyelőre az AdSense sincs bekapcsolva, tehát semmit nem keresek vele...

De simán az AdSenseből is meg lehet élni egy bizonyos nézettség mellett, ami nemzetközi szinten nem is extrém magas.

2020. okt. 8. 13:46
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Adószámos magánszemélyként számlaképes lehetsz rá, de kérdezz meg egy-két könyvelőt szerintem!
2020. okt. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi a csatornád neve?

Jöhet privátban is, ha nem akarsz sok hazai nézőt :)

2020. okt. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

ha videó készítést számlázol, akkor kell hozzá OKJ képesítés (vagy azzal egyenértékűnek tekintett iskolai végzettség).

[link]


viszont mivel te nem a videókért, hanem a reklámok megjelenítéséért kapsz bevételt, keresni kell egy olyan tevékenységi kört, ami nem végzetséghez kötött és számlázz azon a jogcímen!


beszélj egy könyvelővel!

2020. okt. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]

Keress rá, hogy 631102

2020. okt. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kata alapja 50ezer és évente nem haladhatja meg a 12 milliót

Kossz or is igen ahogy leírtak nem az adott video ért kapod a pénzt hanem a reklámhoz ami meg nem végzettség kötött

Meg kell nézni a foglalkozásokat és hogy te pontosan milyen tartalmat csinálsz mert ha pl művészi tartalom akkor nem kell hozza végzettség ha viszont valami beszélgetős elemző a videokat akkor valami olyasmit kell keresni ami ennek megfelel

Arra viszont figyelj hogy évi bevallást kell csinálni amit jobb könyvelőnek oda adni

Ha bele fogsz akkor beszélj egy komyvelovel hogy pontosan milyen be vallásokat kell csinálni valamint ő is segíthet hogy mit érdemes beírni

2021. máj. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!