Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magyarországon miért úgy...

Magyarországon miért úgy működik a vállalkozói lét, hogy az állam azt akarja a legjobban lehúzni, aki a legkevesebbet tudná kivenni a vállalkozásából?

Figyelt kérdés
2020. okt. 26. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Konkrétan mire gondolsz???
2020. okt. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

KATA pl


Ha másodállásban csinálod kapásból 25ezer Ft lehúzás a semmire fel. Mi van ha én másodállásban a hónapban munka után csak 15 ezret kapartam össze vele?

10 ezer Ft lehúzás az állam részéről.


Kicsit olyannak érzem ezt mikor megjelenik a maffia a boltodba hogy fizess X védelmi pénzt, különben tönkre tesznek, de neked az egész boltodnak a bevétele csak x-y. Csak itt az állam a maffia.

2020. okt. 26. 14:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bakker, hol van rád kényszerítve a KATA????


Választhatod a tételes adózást is - nem kötelező katázni!

2020. okt. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
79%
Egyéni vállalkozóként nem csak a KATA adózási lehetőség van. 15000Ft bevétel esetén nyilván nem a KATA éri meg. Ha meg képtelen vagy belőni, hogy mekkora lesz a bevételed (és a nyerséged), akkor a vállalkozás nagy eséllyel nem neked való.
2020. okt. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom hogy pl az USA-ban az egy teljesen működőképes modell, hogy ha csak néha napján akad egy kis maszekod, mittomén 3 havonta egy két kis munka, akkor azt simán lehet csinálni, anélkül hogy pl bele futsz egy ellenőrbe és halálra büntet ha nem vagy vállalkozó.


Volt egy pár éves eset mikor egy emberke hirdette magát december környékén hogy mikulás műsort vállal, elment egy családhoz, előadta a kisgyereknek dolgokat, aztán mikor jött a fizetés akkor anyu, apu elő csapta a navos kártyát. Szerintem ez már szánalom kategória.

2020. okt. 26. 15:00
 6/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
37%

Ezt Magyarországon is megteheted, többféle módon is. Például az alkalmi bejelentéssel (aminek az adózása munkaidőtől és bértől függetlenül 1000Ft).


"a csak néha napján akad egy kis maszekod"


Magyarországon ebből gyakorlatilag csak az adóelkerülés lenne.

2020. okt. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
De ha van főállásom, adószámos magánszemélyként csinálhatod.
2020. okt. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

#5: teljesen irreleváns, hogy mi van az USA-ban, vagy más országban.

Magyarországon a magyar törvények betartásával lehet vállalkozni.


Miért pártolod az adócsaló mikulásokat???

A tisztességes adófizetőket csapod pofán azzal, ha az adócsalókat mentegeted.

2020. okt. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Számos más megoldása létezik a kisebb munkára kapott juttatásoknak.

még magánszemély is be tud jelenteni ház körüli munkára havi 1000 Ft-ért, vagy napi bejeentéssel, napi 1000-ért.


Adószámos magánszemély is lehetsz, meg másodállású szjas ev is, ahol amíg nem veszel ki pénzt konkrétan, addig semmit nem kell fizetned.


Kata egy nagyon szűk rétegnek éri csak meg, alacsony bevétel esetére. Havi 15-re meg valóban vállalkozást sem érdemes alapítanod, mert költségesebb a fenntartása mint amit keresel.

2020. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!