Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Azonnali jogi segítségnyújtásr...

Azonnali jogi segítségnyújtásra lenne szükségem! Cégalapítás előtt állok. Át akarnak verni?

Figyelt kérdés
Művész vagyok, ékszereket tervezek. Nemrég kapcsolatba kerültem egy egyénnel, aki a terveim alapján szívesen készítene ékszereket. Úgy állapodtunk meg anno, hogy céget alapítunk és 50-50%-ban megosztjuk a tulajdonrészt és a bevételt. Most azonban már azt ajánlja, hogy az ő és egy barátja cégét én mint megbízó a gyártáselőkészítésre és a költségvetés elvégzésére bízzam meg. A cégük állítólag nem kaphat tulajdonrészt vagy százalékot mivel beltag, viszont így dolgozhat ingyen a projekten.... Én személy szerint ragaszkodom ahhoz, hogy a tulajdonrész és a bevétel 50%-a engem illessen meg, hiszen ezeket az ékszereket én találtam ki! Viszont nekem úgy tűnik, mintha át akarnának verni. Zavaros az egész. Valószínűleg konzultálnom kell egy ügyvéddel.... :(

2020. nov. 1. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

A cégük is lehet tulajdonostárs az új cégben, nem feltétlen kell személynek lennie a tagnak. a tag pedig elvégezheti a cégen belül ugyanezeket a feladatokat.


A többi eléggé mellébeszélés csak...

2020. nov. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Beszélj ügyvéddel és adótanácsadóval!
2020. nov. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Egen... ügyvéd nélkül ilyen szerződést aláírni? Fog kelleni, épp ideje keresni egyet és nem ismeretlenektől kérni jogi tanácsot.
2020. nov. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Sürgősen fordulj szakértőhöz, mert láthatóan semmivel nem vagy tisztában.


A bevétel felét szeretnéd? Mondjuk egy 2 milliós nyakláncból 1 milliót szeretnél, noha az anyagköltség és munkadíj mondjuk 1,5 milla volt. Tehát haszon csak 500 ezer van rajta...


Gyakorlatilag te egy befektetőt keresel, aki alád tesz egy céget, legyártatja az ékszereket, értékesíti, te pedig csak a tervet készíted. És ha a leírásból jól gondolom, akkor nem is tervezed, csak látványtervet készítesz, hiszen nem vagy ötvös, nem tudod megtervezni a fűzéseket, foglalatokat, nincs anyagismereted, ezt is valakinek meg kell csinálnia helyetted.

Felejtsd el, hogy ezért bárki nemhogy fizetni fog neked, de egy cég és minden haszon felét neked adja...

2020. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"én mint megbízó a gyártáselőkészítésre és a költségvetés elvégzésére bízzam meg. "


Eszerint te leadsz egy megrendelést a cégnek és fizetsz az elvégzett munkáért.

Elég zavaros az egész amit írtál.

2020. nov. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak azzal verhet át, ha nem teljesíti azzal amivel megbíztad.


Ez azért gáz mert nem kötbérezheted azt a céget amiben te is tulajdonos vagy.


Ergo át akarnak verni.

2020. nov. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ő megbízza a céget, akkor azért fizetni kell, itt pedig a kérdező akár pénzt.
2020. nov. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!