Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van ráció egy ilyen vállalkozá...

Van ráció egy ilyen vállalkozásban?

Figyelt kérdés

Egy multinál dolgozom jelenleg, és hiába a fejlődési lehetőség, nem látok ott jövőképet. Mindig egy pótolható droid leszek, pozíciótól függetlenül. Szeretnék ebből a közegből idővel kilépni és valami önállót elindítani. Sajnos nehéz feladat, mivel túl sok befektetni való pénzem nincs, így arra gondoltam, hogy "magam" leszek a termék. Kifejtem.


Annak ellenére, hogy egy viszonylag jól fejlett régióban lakom, megdöbbentő azon emberek száma, akik képtelenek alkalmazkodni a modern eszközeinkhez. Itt nem csak az 50+ korosztályról beszélek, hanem 30-asról is. Meglepően sok a digitális analfabéta. Ezt a rést szemeltem ki haszonszerzés céljából. A feladatom még nem igazán tudnám definiálni, de amolyan helpdesk szolgáltatás lenne, igazából bármivel kapcsolatban, legyen az pl. egy okos mosógép beüzemelése, vagy otthoni hálózat kiépítése.


Egy biztos: ez a réteg létezik, és félnek bármihez hozzáérni. Időnként kapok megkereséseket kisebb feladatokra, és elmondhatom, hogy hétköznapi problémák is kifognak rajtuk. Így azt gondolom, lenne létjogosultsága.


A rizikófaktor sajnos elég széles spektrumon mozog.

- sokaknak erre a célra ott az ismerőse, vagy egy IT beállítottságú családtagja, aki szívességből elvégzi ezeket

- szerintem nehezen eladható, népszerűsíthető

- nincsenek szakmáim ehhez. amim van az a találékonyságom és a problémamegoldásra törekvő felfogásom

- milyen formátumban szabhatnék díjat? szolgáltatásként necces, hisz nem fog valaki heti vagy havi árat fizetni amikor neki csak egy feladatot kéne elvégezni. besorolni sem lehetne a munkákat, hisz egy laptop újratelepítése nem kerülhet annyiba, mint pl egy okosotthon kiépítése. óradíj?

- jól látható, hogy ezek kis munkák lennének kisebb összegekért (pár ezer forintok) ami nem arányos a ráfordított idővel. igaz nem kéne túl sokat befektetnem, de napi huszonezrekért nem éri meg (és a napi 20+ ezer ft már cca 4-5 munkából tevődne össze, tehát heti 20-25. reális az? nagyon népszerűnek kell hozzá lenni)


Egyelőre talán hobbiként kezelném, de mit gondoltok, indítható ebből reálisan nézve egy bevételt generáló vállalkozás?


(bocsánat, ha kicsit szétszórt az írásom, tök hülye vagyok amúgy ehhez, tehát jöhet bátran kritika, csak az ne legyen sértő, én sem bántottam senkit. köszi)



2020. nov. 5. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ilyenre igény. Nem kell ahhoz IT beállítottságú ismerős, hogy egy mosógépet, TV-t, akármit beállítson valaki, egy egyszerű ismerős, rokon, aki egy fokkal jobban ért a múszaki cikkekhez, meg tudja csinálni.

Telefont én pl. nem adnék oda vadidegennek hogy állítson be valamit rajta. Azon van az email, esetleg banki app és más privát dolgok.

Számítógépet ha vesz valaki és nem ért hozzá, akkor megcsináltatja a boltban, ahol veszi. Ha használtan veszi, megkéri azt, akitől veszi - ha nincs rokon, ismerős.

Plusz ki fizetne többezer forintot ilyen apróságokért?

2020. nov. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem lenne rá kereslet. Nekem most kellene 2 laptopot is újra telepíteni, én is simán meg tudnám csinálni, de inkább megfizetnék valakit, hogy ne én kelljen időt töltsek vele. Magyarán, ha a te órabéred kisebb lenne, mint az enyém, akkor így mindenki jól járna :)


Talán neked órabérre lenne a legideálisabb dolgozni. Persze csak akkor, ha minőségi munkát akarnál végezni. Sok kontár van, aki csak összecsapja a munkát, hogy minél hamarabb meglegyen vele. De szerencsére már létezik az a réteg, akik hajlandók megfizetni a minőségi munkát.


Ahogy írtad, elég nehéz lenne reklámozni magadat, de ha minőségi munkát végzel, becsülettel, akkor elterjed a híred és az emberek egymásnak fognak ajánlgatni

téged. (ez sok idő, amíg beindul) Ehhez valóban "népszerűnek" is kell lenni, el kell tudd adni magadat, kapcsolatokat építeni. Nem elég az, hogy jó munkát végezz.


2 komolyabb buktatót látok még ebben: (a saját tapasztalatomból is kiindulva)

- beindul a biznisz...jönnek a kliensek, egymásnak ajánlanak... aztán egyszer elvégzel egy munkát egy nagyobbacska cégnek, akinek tetszik ahogy dolgozol... egyre több rendelést kapsz tőlük és végül ott ragadsz. Ezzel visszajutottál a mostani helyzetedhez (mindig egy pótolható droid leszel) :)


-Ha a saját magad főnöke leszel, az az egyik legrosszabb. Nagyon fogod hajtani magadat, jobban, mint a mostani munkahelyeden. Viszont a nap neked is csak 24 órából fog állni, csak a saját idődet tudod pénzre váltani. Ezzel a szakmával nehezen tudom elképzelni, hogy tudnál alkalmazni másokat is.

2020. nov. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem is tudják hogy nincs jól beállítva igy felesleges
2020. nov. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1


"Plusz ki fizetne többezer forintot ilyen apróságokért?"


Hát ez az, hogy nem is hinnéd, mennyien! Ha időm engedi, havi 2-3 laptopot simán vállalok 6-8 ezerért, attól függ. Szó nélkül kifizetik. Fogalmuk sincs, hisz nincs viszonyítási alapjuk. A múltkor annyit kértek, hogy a Facebook működjön, szerinted? Mosolygó arccal fizettek ki. De kaptam már routereket is, okostelefont, sőt Android Autoba is segítettem.


Itt a népszerűség a kulcs, hogy engem válasszanak a szomszéd helyett.

2020. nov. 5. 22:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor miért itt kérdezed, hogy mennyire lenne erre igény? Neked van tapasztalatod benne, te tudod, hogy mennyire van rá igény. Ha válaszol itt mondjuk 10 ember és ebből a többség azt mondja, hogy nem lenne rá igény, akkor nekik hinnél és nem a saját tapasztalatodnak?
2020. nov. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A saját tapasztalatom nem elég. Ismerősök, barátok, de ez a forrás idővel kiapad, nyilván nem erre építenék. Az érdekelne, hogy hosszútávon ez lehet -e működőképes, profitáló vállalkozás.


Próbálok hozzá információt gyűjteni, egyelőre ennyi.

2020. nov. 5. 22:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Azon is érdemes kicsit elgondolkozni, hogy mi lesz 5-10-20 év múlva, ha belevágsz. Mi a legjobb, ami történhet?

Tűzz ki magad elé egy célt, hogy hogyan szeretnél élni 10 év múlva és nézd meg, hogy ez a vállalkozás biztosítani tudja-e neked ezt az életszínvonalat. Ha nem tud kitermelni több hasznot, mint egy munkahely, akkor nem biztos, hogy megéri belevágni. Egy vállalkozásban nagyobb a szabadság és a potenciál, viszont több a felelősség is.

2020. nov. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem van és egyre nagyobb szükség lesz ilyen szolgáltatásokra. Az emberek nagy része nem tud megbirkózni egy használati leírással. A kérdés csak az csupán, hogy van-e fiezetőképes kereslet.
2020. nov. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Inkább az hogy ez a vállalkozás úgy működik ha van 3 ügyfél naponta. Legalább. Ha 1 család évente 3* vesz új cuccot ami nem életszerű akkor 250 család kell. De ha céget alapítok akkor én 8-900 családra számolnek tekintettel arra hogy egy beállított tv 8 évig működik a mosógép se örök Cseres. Így a kérdés egyszerű honnan szerez ezer családot mint ugyfel?


De mellé megtanulhat csapot cserélni apróságokat ehhez nem kell ész, és maris közelebb van az életképes megoldáshoz

2020. nov. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A rizikófaktor sajnos valós amiket felsoroltál Plusz én hozzátenném ehhez neked, azt hogy ez a réteg azért nem tudja ezeket mert NEM ÉRDEKLI őket, viszont még ez nem tart ott, hogy hajlandóak lennének fizetni is érte, mert mindíg lesz számukra egy okos csicska a családból aki majd egy szelet rántotthúsért megcsinálja ezt is. Az a baj, hogy ez a réteg így gondolkodik, és ezen nem fogsz tudni csodát tenni sajnos.


Én azt ajánlom neked, hogy Legyél TE a termék, de a

Munkahelyeden!

Akkor már nem leszel pótolható!

Ha pedig nem szereted amit csinálsz a munkádban akkor csináld kevesebbet, így több ídőd marad gondolkodni, és a környezetedre figyelni.

Sokszor jobb szabira menni, mint mindent elcseszve kirugatni magát az embernek.

Ráadásul ezeknek a multiknak a rendszere eleve úgy van kitalálva, hogy pótolható droidokat foglalkoztassanak, sok esetben nem is az a termék amit gyártanak, hanem azon többet keres, hogy foglalkoztat.

Hány olyan cég van amit csak azért csináltak meg, hogy "pályázatot nyerjen", ha érted mire gondolok...

2020. nov. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!