Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyibe kerülne egy 1 - 2...

Mennyibe kerülne egy 1 - 2 fős mikrovállalkozást elindítani?

Figyelt kérdés

Jó napot kívánok!


Egy jó barátommal tervezünk jövőre vállalkozni. Én jelenleg 21 éves vagyok, Ő pedig 20. Az már most tisztán látszik, hogy nyugdíjunk nem lesz, illetve, ha lesz is, maximum 35 - 40.000 Ft (oda ne rohanjak...).


A következőkben elméleti síkon fogunk gondolkodni:


Mivel még mind a ketten a "Mama Hotel" előnyeit élvezzük így az albérletre nem kell költenünk, csak havi 30 - 40.000 Ft, amivel beszállunk a rezsibe, kajába. Nem fogok levezetni mindent, de ha a havi kötelező kiadásainkat számoljuk, akkor 180.000 Ft az, amit minden hónapban ki kell adnunk.


Most November 30-án kezdjük a targonca jogosítványt, mivel ennek megszerzésével, (ha minden úgy alakul), akkor kapunk egy kiemelkedő fizetéssel járó munkát (havi 400.000 Ft).


Mind a ketten havonta félre tudnánk tenni 220.000 Ft-ot. Egy hónapban 440.000 Ft, amit csak arra szánnánk, hogy vállalkozzunk. Jövő Augusztus végéig, ez 3.520.000 Ft-ot jelent, amit meg tudunk takarítani hónapról hónapra.


Az elképzelésünk egy kis hamburgerező. Nem kell semmi nagy és semmi extra, csak legyen finom és jó minőségű az étel, valamint az emberek szeressék. Weblapot tudok programozni, még egyetem alatt megtanultam, így egy webes hirdetési felület sem okozna gondot.


A fő kérdésem tehát összegezve, ha a fent említett munka és a spórolási szándékaink is teljesülnek:

- Lehetséges-e ennyi pénzből vállalkozást indítani?

- Tanácsos-e ilyen fiatalon belevágni egy ilyen projektbe?



Én jelenleg egyetemen tanulnék, ha tárgyfelvételnél a Neptun rendszer működött volna úgy, ahogy neki kellene... Az egyetemből és ebből az egész egyetemi légkörből teljesen kiábrándultam, semmi kedvem oda visszamenni, viszont pont azt tanulnám, ami a vállalkozás indítást segíti. Turizmus vendéglátás szakon vagyok a BGE-n. Itt inkább tanácsot kérnék, mert kicsit el vagyok veszve ezen a téren. Menjek vissza és valahogy küszködjem végig vagy inkább nézzek más alternatívát, ami szintén megtanít vállalkozást indítani, ellenben nem lesz felsőfokú végzettségem.


Minden választ és tanácsot előre is köszönök szépen! :D

Tisztelettel: Sz.



2020. nov. 6. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez aranyos, lesz majd ember arra is, aki a hamburgereket programozza le?
2020. nov. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szakács végzettség? Qué?
2020. nov. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzà szakàcsnak lenni, de ennyibol kettotokre még sok is. De mivel nem szakmabeliek vagytok igy lehet kevès is lesz. Kb 2 havi megtakaitasotokbol onjaro uzletet lehet kihozni 3 honapon belul, ami even belul megterul. Minel tobbet toltok bele feleslegesen annal kesobb lesz eredmenyetek.
2020. nov. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, még idén van okj, ráadásul elég sok online megy, az egyik 100.000-ből célszerű lenne december 31-ig elkezdeni egy vendéglátó üzletvezetőit, ha nem akartok amiatt felvenni még egy embert, hogy képesítést igazoljatok a tevékenységhez.
2020. nov. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gőzötök nincs az egészről, ez azért lejött, szóval sztem ezt még járjátok körbe alaposan, mert étteremből annyi van, mint égen a csillag és elég tőkeigényes elindulni, viszont a termék olcsó. Szóval ésszel.
2020. nov. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!