Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit gondoltok, a mikrovállalko...

Timi1220 kérdése:

Mit gondoltok, a mikrovállalkozások indításáról szóló pályázatra érdemes még beadni jelentkezést?

Figyelt kérdés
A pályázat fel van függesztve, de ez végleges lezárás, vagy később még várható, hogy megnyitják? Tudom, hogy hatalmas volt a túl jelentkezés. Beszéltem néhány pályázatíróval, az egyik elküldött, hogy ennek már vége, a másik meg biztatott, hogy van még remény. Most akkor csináltassam meg valakivel az üzleti tervet vagy már késő?

2017. okt. 4. 04:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Konkrétan melyiket nézted ki?


Ha egyébként is belevágsz, akkor talán van értelme megcsináltatni. Egyéb esetben kiforrottabb az ofa-s munkaügyin keresztüli pályázat erre az esetre.


3 éve amikor ez a fajta 10% önerő, fedezet nélküli vállalkozás indító pályázatok megjelentek, akkor is tömeges volt a túljelentkezés annak ellenére, hogy közel egy évet csúszott csak maga a képzés, olyan amatőr dolgok miatt, mint a nyertes infrastruktúra hiánya, képzések elhúzódása, stb.


A kifizetéseket meg másfél évre is felfüggesztették, tehát ha nyertél is és nem volt elegendő ( nem 10%, hanem 50-60%) tőke tartalékod, akkor gyakorlatilag be is fuccsolhattál mire pénzt kaptál a támogatásból.


Én csak írni terveztem ilyet anno, de végül komolytalanná vált az egész.


Ami viszont évről évre jól működik és aránylag vállalható is a feltételrendszere adott éven belüli elszámolásokkal, az a munkaügyis. Szóval azt lehet érdemes megvárni jövőre, ha most nem Heves vagy Bp-i munkaügyiben pályáznál rá ( azok még ha jól tudom futnak ).

2017. okt. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is akartam pályázni, nekem azt mondták, jelenleg ez nincs, de akik még tavaly megpályázták se kapták meg.

Viszont ha regisztrált álláskereső vagy, munkaügyibe van 25 év alattiaknak max.2 milliós pályázat, 25 év felettieknek 6 hónapig adnak 100 ezer körüli összeget, ha vállalkozást csinál.

2017. okt. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!