Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Sokan miért nyitnak szolgáltat...

Sokan miért nyitnak szolgáltató egységet vagy kereskedelmi boltot ott ahol nem lehet parkolni?

Figyelt kérdés

Pl. Pékséget, kávézót, festékboltot, mezőgazdasági boltot, pizzériát, fodrászatot, stb stb.

Úgy értem hogy a boltnak saját parkolója sincsen és az utcában sem lehet parkolni. A szomszéd utcában meg nem fog senki megállni 2 db kifliért, inkább keres egy olyan pékséget aminek van saját parkolója vagy előtte vannak parkolók. Ezek a boltok hamar be is zárnak. A bolt nyitásakor miért nem gondolnak a vállalkozók pont a legfontosabb dolgokra?


2020. nov. 19. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Mert pl sokan nem autóval közlekednek. Robogóval, rollerrel, gyalog, biciklivel, stb. Nekik simán jó megállni két kifliért, nem kerülnek másik bolt fele.
2020. nov. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2 külvárosi utca nem fog fent tartani egy pékséget, de semmi mást sem. Ezek a helyek csődbemennek mindig.
2020. nov. 19. 09:30
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Akkor csődbe mennek. Mit zavar ez téged? Ha valaki ennyire életképtelen, hogy olyan helyen nyit üzletet, ahol nincs rá igény, akkor meg is érdemli. Amúgy meg simán lehet, hogy csak egy pénzmosoda (pl albán pékségeknél egyáltalán nem ritka), annak meg kb mindegy, hogy hol van.
2020. nov. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Mi a kérdés célja?

Tapsoljunk állva üzleti zsenialitásod előtt, hogy ezeket a megállapításokat tetted?

2020. nov. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha pénzmosoda lenne akkor nem zárnák be 2 hónap alatt.
2020. nov. 19. 10:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem állítottam, hogy az, csak opcióként említettem meg.
2020. nov. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Tapsoljunk állva üzleti zsenialitásod előtt, hogy ezeket a megállapításokat tetted?"


Próbálom megérteni a miértjét, hogy miért rak valaki egy bukásra ítélt vállalkozásba akár 10-20-30 milliót.

De ha nincs oka vagy miértje akkor igen, úgy néz ki, hogy egy üzleti zseni vagyok.

2020. nov. 19. 10:49
 8/9 anonim ***** válasza:
41%
Külvárosi utcákban én elég kevés pékséget láttam eddig... Belvárosban / lakótelepeken pedig simán eltart az a 20-30 gyalogos távolsgában lévő tömház egy üzletet.
2020. nov. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Több oka lehet. Pl nem megfelelő üzleti tervezés. Azaz akár pl fel sem merül benne, hogy igen, lesz autós kliensem/vásárlóm is. Ez úgyis vissza fog nyalni, mert pl ha jártamban keltemben meg akarok állni venni valamit, nyilván nem a parkolhatatlan környékeket fogom célba venni. A másik meg az, hogy az illető lehet, hogy itt talált csak megfelelő üzlethelyiséget, ami méretben, bérleti díjban megfelel a tevékenységnek. Aztán ha a környéken messze nincs ilyen profilú üzlet, akkor joggal feltételezi, hogy akár pár sarokról is oda fognak sétálni.

Üdítő példa Budapesten a Jókai utcában van egx olyan férfiruha szaküzlet, diszkont árú öltönyökkel kereskednek, akik a közeli parkolóházzal partnerkapcsolatban elfogadják annak parkolójegyét és elengedik a vásárlás összegéből. Illetve felajánlanak kompenzációt a parkoló fizetős igénybevételéért.

Másik meg, hogy egy afféle nonstop kisbolt pedig alapvetően a helyi, közvetlen környéki lakosságra apellál, akik a környező házakból leslattyognak egy kispapucsban, szatyorral és megveszik helyben, ami kell. Őnekik nem számít a parkoló, mert vagy nem is autósok, vagy örülnek, hogy nem kell kocsiba szállni a bevásárlás miatt.

2022. márc. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!