Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes benyelni Webshopként...

Érdemes benyelni Webshopként az át nem vett és visszaküldött termékeket?

Figyelt kérdés

Ezt csak így elméletileg kérdezem, sokan azt csinálják, hogy nem veszik át a termékeket, amiket webshopból megrendelgetnek.


Az egyik helyzet odáig fajult, hogy a webshop perrel fenyegeti az illetőt, illetve a facebookon található egyik vásárló/eladó véleményező csoportba is felrakta személyét (névvel, félig kitakart postacímmel).


Ezt én személyszerint kicsinyesnek tartom a webshopos részéről és nem tudom, hogy jogilag helytáll-e egyáltalán, bár ez csak egy vélemény.


Szóval, erről szólna a kérdés, úgy általánosságba véve.



2020. nov. 19. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
nem szoktak iylet csinálni, emlyik ez a proli webshop?
2020. nov. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom, van az a szint, amitől már nekik is elgurul a pirula. Lehet, hogy az a valaki már a sokadik terméket szállíttatta ki magának feleslegesen.
2020. nov. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 Nem tért ki rá, de törölve is lett a poszt. Látszólag rajtam és egy másik webshoposon kívűl viszont mindenki egyetértett vele.


#2 Nem részletezte, annyi volt a lényeg, hogy amikor telefonon számon kérte a webshop, kiröhögte őket a vásárló.

2020. nov. 19. 14:30
 4/12 xswerdy ***** válasza:
40%

ez jó kérdés. A 14 napos indoklás nélküli elállási jog arra vonatkozik, hogy átvette, kibontotta, mégsem olyan, mint a képen, visszaküldi. És ekkor a kiszállítás költségét nem kell visszatéríteni, meg a visszaszállítást is a vevő fizeti. Így meg ez is a kereskedő költsége lenne. Szóval szerintem a kereskedő kérheti a kára megtérítését.


Ugyanakkor szégyenfalra kitenni a vevőt nem jogszerű.

2020. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

1. Kiszállítás utáni 14 napig elállhat a vásárló.


2. Ettől függetlenül a személyes adattal való visszaélés miatt olyan többmilliós bírságot kaphat a webshop, hogy élmény lesz nézni.

2020. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek.
2020. nov. 19. 14:35
 7/12 xswerdy ***** válasza:
72%
a 14 napos elállási jog átvételtől indul. Azon kívül kifejezetten jelezni kell az eladó felé, hogy élni kíván a vevő az elállás jogával, nem elég egyszerűen visszaküldeni az árut. Szóval a nem átvétel nem jelenti azt, hogy a törvény adta jogával élt volna a vevő, így szerződést szegett.
2020. nov. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#8 Ezt most így nem tudom hova tenni. Balázsozni eddig nem azt balázsoztuk, aki keveselte a fizetését? Vagy azóta már tágult a definíciója?


Mindegy. Szerintem ez egy valid kérdés volt, de már kaptam rá választ.

2020. nov. 19. 16:54
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

5.-ben írtam az elállási jogot, de 7.-esnek igaza van, azt jelezni kell, nem elég ráutaló magatartást tenni.


Ettől függetlenül a személyes adattal még nem élhet vissza az eladó.

2020. nov. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sok ilyen kérdés van a szakmai fórumokban, de nincs igazi, legális mozgástere a webshopnak. Általában feketelistát készítenek az ilyen vevőkről, akiket aztán nem szolgálnak ki. Azok vagy visszatérnek más névvel/címmel "vásárolni" később, vagy nem.


Van, aki emiatt az egész utánvétes hercehurcát abbahagyja. Mondjuk nem is értem, mi értelme van ma már az utánvétnek.

2020. nov. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!