Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Áfamentes KATÁhoz milyen...

Áfamentes KATÁhoz milyen számlát ajánlanál?

Figyelt kérdés

Hamarosan szeretnék egyéni vállalkozó lenni és szeretnék nyitni egy külön számlát, hogy az ahhoz köthető pénzek ne keveredjenek össze a magánjellegű pénzekkel. Végig fogom bogarászni a banki ajánlatokat, de gondoltam itt is felteszem a kérdést, hátha valakinek van jó ötlete.


A számlára nem fog fix pénz érkezni, utalgatás előfordulhat, de nem lesz sok. Illetve kártyás vásárlások miatt szeretnék hozzá bankkártyát is. Bankfiók elérhetősége nem lényeg, jó nekem minden online.


A legtöbben a Gránit Bankot mondogatják, de hátha valakinek van tapasztalata más bankkal is, hasonló felhasználás mellett.


Köszönöm!


2020. nov. 22. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Cib start csomag
2020. nov. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak a sberbank!
2020. nov. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen célra én is a Gránit Bankot ajánlom. Az e.v.-ként keletkezett bevételeimet és kiadásaimat is a Gránit számláról intézem. A privát pénzügyeimet a K&H-nál kezelem, a főállásomból származó jövedelmem is ide érkezik.

Nagyon tudom ajánlani, VideoBankon bármit el lehet intézni, a számlanyitás már elméletileg úgy működik, mint a Revolut esetében. A mobilappjuk nagyon jól működik. A netbank eléggé elavult, de mobilon mindent el lehet intézni.

Költségek tekintetében az egyik legkedvezőbb bank, ugyanis a legkisebb számlacsomagban is ingyenes a számlavezetés, munkabértől függetlenül. Az átutalási díjak eléggé alacsonyak.

2020. nov. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0,5% az utalás a Gránit banknál, a Sberbanknál 0,14%
2020. nov. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xswerdy ***** válasza:
ne csak a vállalkozói számlákat nézd! Mivel nem vagy köteles vállalkozói számlát nyitni, csak magadnak szeretnéd elkülöníteni a céges és a privát pénzeket, semmi akadálya, hogy egy másik számlát nyiss magánemberként, amin a céges ügyeket intézed. Általában magánszemélyként kedvezőbb konstrukciók vannak, én ezzel kezdeném. Persze hogy neked melyik számla a legjobb, az sok mindentől függ, ezt nem tudom megmondani, de a net tele van kalkulátorokkal. AZ is lehet, hogy a jelenlegi bankodnál ingyen nyithatsz még egy számlát.
2020. nov. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4: Hiába olcsóbb az utalás díja (0.3% a Gránitnál), ha a havi számlavezetési díj magasabb, tekintve, hogy a kérdezőnek nem érkezik rá fix jövedelem. Arról már nem is beszélve, hogy bizonyos csomagoknál a minimum díj majdnem annyi, mint az OTP-nél. (220 Ft) Hiába 0.14%, ~160.000 Ft-ig csak buksz. Illetve fontos még hozzátenni, hogy egy bankot nem csak a költségei határoznak meg, hanem a szolgáltatásai is. A Sber mobilappja botrányos, míg a Gránit appja eléggé jó. Ezt azért sem értem, mert a netbankjuk egész tűrhető.
2020. nov. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!