Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha még csak 17 éves vagyok de...

Ha még csak 17 éves vagyok de szeretnék egy ici-pici magánvállalkozást, nevezetesen saját készítésű posztereket árulni neten, ahhoz kell vmi hivatalos dolog? Nincs semmi képesítésem a dologhoz (max annyi h jó a kézügyességem).

Figyelt kérdés
És ha teszem azt illegálisen űzöm, akkor mit kapok érte? Pénzbírság-börtön? jah és hogy tudom levédetni az alkotásaimat?
2008. nov. 30. 20:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden igaz, akkor létezik az APEH-nál egy olyan kategória, hogy egyéni adószámos ügyfél, ezt használják például az ingatlant bérbeadó magánszemélyek esetén, illetve korábban volt olyan is, hogy szellemi szabadfoglalkozású. Például egy művész tipikusan az. Ha jól tudom 7-es adószámot kell kérni az APEH-tól, de lehet, hogy csak 18 év felett lehet. Raktár nem kell, telephely, illetve székhely igen, de az maga az otthonod.

Beszélj egy könyvelővel.

2008. dec. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!