Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha szeretnék csinálni vállalko...

Ha szeretnék csinálni vállalkozásomhoz számlát, hol éri meg?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó vagyok (KATA) és szeretnék nyitni egy külön bankszámlát ehhez. Nyissak egy másik banknál egy sima lakossági számlát, vagy inkább egy vállalkozói számlát ott ahol most vagyok? (OTP)
2021. jan. 6. 16:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Ha külön csinálod a vállalkozáshoz, akkor mindenképpen pénzforgalmi számlát nyiss. Otp-nél az egész olcsó, kb 600 huf havonta. Ha amúgy is ott vagy, akkor az kézenfekvő.


Így viszont figyelj majd arra, hogy a számlán keletkezett kamat is katás bevétel lesz.

2021. jan. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

KATA_sként nem kötelező vállalkozói számlát nyitnod - sima lakossági számlán is vezetheted a bevételeket.

Vállalkozói számla már ezelőtt sok-sok évvel is bő 3 ezer ft volt havonta és míg a lakossági számlán a pénztári befizetésekért nem számolnak fel pénzt, addig a vállalkozóinál igen.

2021. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2.-nek: igen, tudtam róla hogy nem kötelező. csak szerettem volna elkülöníteni azokat az ügyeket a normál pénzügyeimtől. És gondoltam arra is, hogy a bankok még külön "lehúznak" ha vállalkozó vagy, azért éri meg lehet jobban egy sima lakossági számla. Felmerül a kérdés, hogy két lakossági számlám lehet-e egy banknál?
2021. jan. 6. 17:11
 4/13 xswerdy ***** válasza:
51%
nem tudom, miért írja az 1., hogy pénzforgalmi (azaz vállalkozói) számlát nyiss. Mivel a lakossági számla vezetése általában olcsóbb, érdemesebb abból nyitni még egyet. Semmi nem tiltja, hogy több számlád legyen ugyan annál a banknál, hogy tényleesen nyitnak-e, azt tőlük kérdezd meg. Ha sikerül ugyan annál a banknál nyitni, akkor jó eséllyel a számláid közti utalás ingyenes lesz (legalábbis tranzakciós illetéket nem kell fizetni).
2021. jan. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdés, hogy azt nem tudod e véletlen, hogy az után is számolnak fel díjat, hogy mennyi utalás érkezik rá egy hónapban? Mármint nem pénzbelileg, hanem mennyiségben mondom.
2021. jan. 6. 17:36
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

A beérkező utalásokra soha nem számolnak fel díjat - legalábbis nem tudok róla - mert a bankok sem hülék: hadd jöjjön az a pénz :-)


Még egy kiegészítés (2-es vagyok): ha viszont vállalkozóvá válási támogatást kapsz a Munkaügyi központtól, akkor viszont kötelező vállalkozói számlát nyitnod.

2021. jan. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Azért írtam, hogy pénzforgalmit nyisson (habár az hülyeség, hogy katásként nem kötelező, mert nem az határozza meg hogy valaki katás-e vagy nem), mert tegnap volt az egyik ügyfelem pénzforgalmi számlát nyitni az otp-nél, és 600 forint a havidíja, ahogy írtam is a válaszomban.

Vállalkozóvá válási támogatásnál sem kötelező vállalkozói számlát nyitni, erre több ízben is tudok példát hozni.

2021. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan le lehet húzni a 6-os válaszomat - amint látom, meg is tettétek - nekem anno kötelező volt a munkaügyi központ által adott támogatásra vállalkozói számlát nyitni.
2021. jan. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%

Ja, most látom, már megint erre járt az unatkozó iskolássereg és totál mindegy, ki mit válaszol, kollektíven le lettünk húzva :-(


2 éves értelmi szintűek szórakoznak az Üzleti ügyekben - ahelyett, hogy figyelnének és tanulnának belőle :-(

2021. jan. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
Ezt én sem értem egyébként. Mindegyik válaszban van igazság, mégis minden le lett húzva... Ezért nem szabad adni az itteni százalékokra... 1-es voltam.
2021. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!