Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ebből hogyan lábaljak ki?...

Ebből hogyan lábaljak ki? (egyéni vállalkozói engedély)

Figyelt kérdés

Szeretnék vattacukrot árulni, már meg is rendeltem a gépet. Kereskedelem szakon végeztem és gondoltam ez elég. (érettésgi) Most válaszoltak az önkormányzattól az egyéni vállalkozói engedélyhez, ezek a szakmák kellenek: Étkezdés, gyorséttermi és ételeladó, mixer, pincér, vendéglátásszervező, vendéglős, vendéglátó eladó, vendéglátó technikus, kereskedelmi főiskola vendéglátóipari szak.


Vannak olyan büfétermékek, amikhez nem kell engedély, de asszem édesipari áru nem lehet és cukrásszütemény. Most mit csináljak? Vicc, hogy egy mixer hamarabb kap engedélyt, mint aki 4 évig tanult élelmiszerismeretet, rengeteg higéniás szabállyal. Lekönyvelhető ez valahogy? Nincs több tőkém, máshoz nem értek, nem tanultam és nagyon el vagyok keseredve, ez az egy esélyem van. Ráadásul ebben a f.os időszakban egy mixerképzésre se iratkozhatok be, mert az sincs, viszont függetlenednék már a szülőktől. Szerintem ez nem csalás, kereskedelem szakra jártam 4 évig, le is érettségiztem belőle, ismerem a szabályokat, még a tankönyveim is megvannak. Valaki légyszi adjon valami tanácsot, 3 napja sírok, tényleg hülye voltam, de azt hittem vattacukor áruláshoz elég a kereskedelmi érettségi.


Köszi és betegségmentes időszakot kívánok mindenkinek és a családjaitoknak!



2021. jan. 7. 01:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Kell neked egy társ, akinek van papírja.

Esetleg alkalmazott.

2021. jan. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát, előtte kellett volna utána járni.


Figyelj, tavaszig nem hiszem, hogy lenne kereslet utcai vattacukorra. Addig meg gyorsan el tudsz végezni egy vendéglátó eladó képzést, pl az efebnél van, 3 hónap, vagyis kevesebb, mert abba a csoportba raknak be, ami már papíron elindult, hogy okj vizsgát tudjál tenni. 100e-ből megvan. Lehet e-learninggel is tanulni. Én ezt javaslom.

2021. jan. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy addig nyugodtan szüneteltesd a vállalkozást, akkor nem kell fizetni pl Katát, ha katas vagy.
2021. jan. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
És hogy látod a vattacukornak amúgy van piaca? Mert nálunk csak rendezvényeken vannak, de nem csak az van, hanem popcorn is. Mondjuk belegondolhattál volna, hogy ilyen jellegű élelmiszerhez vendéglátós papír kell.
2021. jan. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező, ne siránkozzál, hanem állj fel és nézz szembe a problémáddal. Egy vállalkozó efféle mentalitást nem engedhet meg magának.


Továbbá nem is baj, hogy kaptál egy ilyen pofont az élettől. Ebből tanul igazán az ember, most megtanultad, hogy nem hinni kell, hanem utánajárni, előkészülni, hosszútávú tervet kreálni, mely minden apró részletre kitér. Csakis így lehetsz sikeres vállalkozó, akármit is árulj.


Még valami: minimális tőkéből nem lehet kicentizni egy vállalkozást. Rengeteg dolog keresztbe tehet. Szükség van melléktőkére is, mellyel fedezheted magadat akármire, akármiért.


Záró gondolatom: azt se értem, hogy miért ez az "utolsó esélyed". Legrosszabb esetben elmész dolgozni valahova alkalmazottként. Tudod, amit az emberiség többsége csinál. Remélem nem gondolod úgy, hogy egy vállalkozás üzése kevésbé stresszes, mint alkalmazottként dolgozni kevesebb felelősséggel.

2021. jan. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Lekönyvelhető ez valahogy?


Na, kb ebből látszik, mennyire sok értelemmel indultál neki...

2021. jan. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Egy társ oké, bár nem ismerek senkit, alkalmazottra nincs pénzem.



A belémrúgásokat köszi, mit is vártam itt?


Igaz, egy mixerhez nem érhetek fel, csak 4 évig tanultam élelmiszerismeretet. Mindegy, ha minden kötel szakad, elvégzem a pár hetes mixerképzést, de azért előtte még megkeresek egy rafkós könyvelőt vagy ügyvédet.

2021. jan. 7. 14:47
 8/26 anonim ***** válasza:

És szerinted a könyvelő meg az ügyvéd mit fog csinálni, hamisít neked bizonyítványt?

Én is tanultam gyógyszertant, mégse lehetek gyógyszerész.

2021. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Nem kell hamisítás.


Első, ha látod ezt a választ: A társhoz nem kell cégalapítás? Csak mert oda a minimum törzstőke több millió ft, én meg pár tízezer ft-val rendelkezem.


Még egy kérdés felmerült: Legális-e az, hogy keresek egy eladó (vagy bármilyen hasonló, engedélyezett) végzettséggel rendelkező személyt, aki csatlakozik, mint társ, és ezért "leadózok" neki egy havidíjat? Mert eladó nincs olyan közeli barátom, aki szívességből megtenné, de nyilván szeretnék pénzt keresni és, ha valaki segít, nem csak ugat, mint a kutya, akkor nem sajnálnám tőle később a pénzt. Nyilván, ha illegális, akkor nem fogom ezt csinálni, de ha legális, hát miért is ne?

2021. jan. 7. 15:05
 10/26 anonim ***** válasza:

Kitrükközni nem lehet tudtommal, mert ellenőrzik. Azaz bekérik a végzettségről a papírt.


Az meg hogy valaki alkalmazottként menjen még csak papíron is, azért problémás, mert be kell jelenteni, adózni meg stb aztán jön csak amit neki adsz a szívességért.


Viszont amit tudok, hogy folyamatban lévőt is elfogadnak. Ergo ha elkezded, elvileg az is jó. Persze be is kell fejezni, hogy működhess.

2021. jan. 8. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!