Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ebből hogyan lábaljak ki?...

Ebből hogyan lábaljak ki? (egyéni vállalkozói engedély)

Figyelt kérdés

Szeretnék vattacukrot árulni, már meg is rendeltem a gépet. Kereskedelem szakon végeztem és gondoltam ez elég. (érettésgi) Most válaszoltak az önkormányzattól az egyéni vállalkozói engedélyhez, ezek a szakmák kellenek: Étkezdés, gyorséttermi és ételeladó, mixer, pincér, vendéglátásszervező, vendéglős, vendéglátó eladó, vendéglátó technikus, kereskedelmi főiskola vendéglátóipari szak.


Vannak olyan büfétermékek, amikhez nem kell engedély, de asszem édesipari áru nem lehet és cukrásszütemény. Most mit csináljak? Vicc, hogy egy mixer hamarabb kap engedélyt, mint aki 4 évig tanult élelmiszerismeretet, rengeteg higéniás szabállyal. Lekönyvelhető ez valahogy? Nincs több tőkém, máshoz nem értek, nem tanultam és nagyon el vagyok keseredve, ez az egy esélyem van. Ráadásul ebben a f.os időszakban egy mixerképzésre se iratkozhatok be, mert az sincs, viszont függetlenednék már a szülőktől. Szerintem ez nem csalás, kereskedelem szakra jártam 4 évig, le is érettségiztem belőle, ismerem a szabályokat, még a tankönyveim is megvannak. Valaki légyszi adjon valami tanácsot, 3 napja sírok, tényleg hülye voltam, de azt hittem vattacukor áruláshoz elég a kereskedelmi érettségi.


Köszi és betegségmentes időszakot kívánok mindenkinek és a családjaitoknak!



2021. jan. 7. 01:31
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Köszi, visszahoztál egy kis reményt az életembe! :)


Én ilyen 5 hetes mixerképzésben gondolkodom, de ez a társ dolog is megfogott, valamint a régi ofőmet is tervezem megkérdezni, és könyvelőhöz is menni. Nyilván ezek ilyen kétségbeesett lépések egy fuldoklótól az óceánban, de valami csak bejön. Na most ezt is a terveim közé veszem, ezt már csak a mixer gyorstalpaló előzi meg. :)


Az alkalmazott fel sem merült, pont ezért, ahhoz nagyobb tőke kéne. Én egy társra gondoltam, nem tudom, van-e a jogban ilyen, de nemsoká kiderül.


A mixerképzés abban jó, hogy szerintem havonta indítanak, néztem és e januárban is indult a vírus hullámának közepén, szóval nemsoká is lesz gondolom. Néztem még a vendéglátós iskolát, (pontos linkre nem emlékszem, de rengeteg képzésük van) esetleg keresek ott valamit, de gondolom csak szeptemberben indul és 1-2 éves lehet ez is.


Köszi a válaszod, lehet beírtakozom akkor, amint indul képzés, és megyek dolgozni.

2021. jan. 8. 02:11
 12/26 anonim ***** válasza:

10-es nem írt jót, ne örülj.


Folyamatban lévő képzést nem fogadnak el, csak a végzettséggel lehet vállalkozó valaki, ha a tevékenység feltételhez kötött.

Ha felszólítanak, hogy mutasd be a végzettséget igazoló papírt, akkor nincs türelmi idő, hogy még be lehessen fejezni a képzést.


A másik pedig, mielőtt itt nagy lelkesen kidobod a pénzt az ablakon, az az, hogy kérjél írásos papírt arról, hogy pontosan milyen végzettséget fogadnak el.

Valószínűleg itt a mixer okj végzettségre gondolnak, ami már nincsen, nem lehet tanulni, most csak olyan képzés van, ami max tanúsítványt ad, ezek általában nem jogosítanak önálló munkavégzésre egyéni vállalkozóként.

Amúgy a mixer okj előfeltétele volt a pincér vagy felszolgáló szakma megléte, nem 1 hónapos képzés volt.

Korán sem biztos, hogy mondjuk egy Bols-os képzés után végezhető ez a tevékenység.

2021. jan. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

És a társ kérdés sem úgy van, ahogy te gondolod.

Egyéni vállalkozónak nem lehet társa, az már társas vállalkozás, pl bt kell.

Egyéni vállalkozóként csak úgy tudsz papír nélkül dolgozni, ha van valamelyik szakmával rendelkező alkalmazottad! Aki után természetesen még kell fizetni a járulékokat, bért kell fizetni.

2021. jan. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, nem a belédrúgás volt a szándék, amit közölni akartam az tény. Így nem lehet vállalkozni, akárki is tanított erre a felületes gondolkodásmódra, minél hamarabb felejtsd el. Itt már jóval előtte tudni kell a dolgokat, mert enélkül is elég sok váratlan dolog tud kellemetlenséget okozni egy vállalkozónak, de ha még a legalapabb dolgok se mennek (utánajárás/informálódás), akkor halott ügy az egész és ez a mentalitás tényleg max. betanított alkalmazotti szinten áll csak meg.
2021. jan. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Megkérdezem a kamarát, hogy mit fogadnak el, az a biztos.
2021. jan. 8. 16:02
 16/26 anonim ***** válasza:

Ne a kamatát kérdezd! Azon kívül, hogy beszedik a hozzájárulást, nincs közük nagyon máshoz.


Arra nem fogsz tudni hivatkozni, ha a kamara rossz infót ad és úgy cselekszel.

2021. jan. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Akkor kit? Asszem csak ők tudnak vállalkozói engedélyt adni, fene a szájukat.
2021. jan. 8. 16:17
 18/26 anonim ***** válasza:

Kicsit kezdj el utána olvasni a dolgoknak, mert egyáltalán nem vagy képben. Így nem lehet vállalkozni.


Annyit segítek, hogy a nem kamara adja ki a vállalkozói engedélyt.

2021. jan. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekem ezt rokon mondta, aztán elhittem. Rossz tulajdonságom, hogy hiszek a rokonoknak, leszokhatnék már róla. :/
2021. jan. 8. 16:47
 20/26 A kérdező kommentje:

Utánanézek még alaposabban, de itt is azt írják, hogy: (3) A vállalkozói igazolványt, kérelemre, az a vállalkozó székhelye és


tevékenységi köre szerint illetékes gazdasági kamara (a továbbiakban: kamara)


adja ki, amelynek az egyéni vállalkozó a gazdasági kamarákról szóló 1994. évi


XVI. törvény 7-10. §-ai alapján tagjává válik.



Forrás: [link]


Én ebből úgy veszem le, hogy igaza volt a rokonnak.


Itt írnak az igazolványról, amit az Önkormányzat ad, és nem a kamara, de szerintem ez nem az engedély.


[link]


Nem tudom, mennyire hiteles ez az oldal. Első blikkre ezeket találtam, hát nem tudom.

2021. jan. 8. 17:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!